Nefret ve cinayet suçlamasıyla tutuklandı

Hintli göçmeni raylara atmasının nedeninin Hindu ve Müslümanlardan nefret etmesi olduğunu söyledi.

Nefret ve cinayet suçlamasıyla tutuklandı

New York metrosunda Hindistan göçmeni Sunando Sen'i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Hispanik (Latin Amerika ülkeleri halklarına ABD'de verilen ad) kadın,  "nefret" ve "cinayet" suçlamalarıyla tutuklandı.

Hispanik kadın, Hintli göçmeni raylara atmasının nedeninin Hindu ve Müslümanlardan nefret etmesi olduğunu söyledi.
        
New York polisinin açıklamasına göre, Queens 40. cadde üzerindeki metro istasyonunda Hintli göçmeni Sen'i raylara ittikten sonra kaçan 31 yaşındaki Erika  Menendez, vatandaşların yerini bildirmesi üzerine polis tarafından yakalandı.

11 EYLÜL'DEN SONRA

Kadının sorgusunda Hindulardan ve Müslümanlardan nefret ettiğini bu nedenle de Sen'i trenin altına ittiğini söylediği belirtildi. 11 Eylül saldırısı dolayısıyla Müslümanlardan nefret ettiğini söyleyen kadın ikinci derece cinayet suçlamasıyla yakalanmasına rağmen, bu ifadeleri nedeniyle nefret suçundan da yargılanacak.

Yetkililer, kurbanın Hindistan'dan göçtüğünün belirlenmesine rağmen henüz Müslüman olup olmadığının bilinmediğini bildirdiler.

Görgü tanıkları, zanlının metro istasyonunda oturduğu yerden aniden  kalkarak Sunando Sen'i raylara ittiğini, aralarında herhangi bir diyalog olmadığını ve birbirlerini önceden tanıdıklarına dair bir emare bulunmadığını  belirtmişti.

New York metrosunda son bir ayda iki kişi raylara itilerek trenin altında  can verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!