Neden İslam coğrafyasında kan akıyor?

İstanbul'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Barış İçin Özgürlükçü Demokrasi Bildirisi'nin çağrıcıları tarafından Swiss Otel'de basına kapalı olarak düzenlenen "Kürt Sorununun Çözümü İçin Atılması Gereken Adımlar; Siyasi, Sosyal ve Hukuki Perspektifler" başlıklı toplantıya, ardından da Feshane'de düzenlenen "Ordu Günleri" etkinliğine katıldı.

Neden İslam coğrafyasında kan akıyor?

 


"İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNİ ÖZGÜRCE DİLE GETİRDİĞİ BİR ORTAMDA BARIŞ OLUR"


Burada stantları gezen Kılıçdaroğlu, daha sonra katılımcılara hitap etti. İlkokulda Van'ın Erciş ilçesindeyken öğrendiği ilk türkünün Ordu'nun Dereleri türküsü olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, kız kardeşinin de bir Ordulu ile evlendiğini ve böylece Ordulularla hemşehri olduğunu kaydetti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ülkemizi, insanımızı, Türkiyemizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz. Ama hiçbir zaman her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına alıyoruz, demeyeceğiz. Ülkemizi seviyoruz, hiç kimsenin burnu kanasın istemiyoruz, herkes barış ve huzur içinde yaşasın istiyoruz. Bu da en büyük arzumuzdur. Kişinin inancı, kimliği ne olursa olsun, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri vardır. Bu topraklarda hepimiz barış, huzur içinde yaşayacağız. Özgürlüğün, demokrasinin olduğu, insanların düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir ortamda barış olur. Bunun çabası içindeyiz. Barış olsun, huzur olsun, herkes birbirini kucaklasın, anneler, sabahleyin çocuklarını okula güleryüzle, huzur içinde göndersinler. Hiç kimsenin kaygısı, tasası olmasın. Barışı bu coğrafyada egemen kılalım."


"NEDEN İSLAM COĞRAFYASINDA KAN AKIYOR?"


Atatürk'ün "Yurtta barış dünyada barış" sözünü tüm dünyanın kabul ettiğini kaydederek, "Yurtta da barış, dünyada da barış istiyoruz. Bütün komşularımızla barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. İslam coğrafyası dışında kan akan bir yer yok. Neden? Düşünmemiz gerekiyor. Neden İslam coğrafyasında kan akıyor, insanlar birbirini öldürüyor, masum çocuklar ölüyor? Hep İslam coğrafyasında. Sormamız gereken soru şu; neden İslam coğrafyasında bu oluyor? Eğer bu sorunun yanıtını verirsek, düğümü çözmüş oluruz. Bu sorunun yanıtı; başkalarına biat etmeden, başkalarının çıkarlarını savunmadan, kendi insanımızın, halkımızın çıkarlarını savunacağız ve talimatı ancak ve ancak kendi milletimizden, Türk milletinden alacağız" diye konuştu.


"SAYIN BAŞBAKAN'IN DAVA AÇMASININ HİÇBİR ANLAMI YOK"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı Grubu toplantısı sonrası "Esad ile Erdoğan arasında ton farkı var. İkisi de baskıcı" açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, açtığı 1 milyon liralık manevi tazminat davası hatırlatılınca, "Sayın Başbakan'ın dava açmasının hiçbir anlamı yok. Eğer özgürlük, demokrasi varsa, Türk siyasetinde bunlar söylenebilir. Ben, Sayın Başbakan'a şunu hatırlatmak isterim; Cumhuriyeti'n kurucusu İsmet İnönü'ye Hitler benzetmesi yapmıştı. Hitler'in katil olduğunu herkes bilir. Sayın Başbakan'ı bu konuda biraz daha duyarlı, hele ölmüş, Türkiye'de önemli işler yapmış bir insanı Hitler'e benzeteceksiniz, Sayın Genel Başkanımızın somut belgelerle, özellikle Uludere ile ilgili, daha yeni Reyhanlı'da 51 yurttaşımızın hayatını kaybettiği, iktidarın ve devletin buradaki ihmali sonucu hayatını kaybettiği, bunun hesabını kime soracağız? Elbette bunun hesabını Sayın Başbakan'a soracağız. Sayın Başbakan istediği davayı açabilir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014