Neden İslam coğrafyasında kan akıyor?

İstanbul'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Barış İçin Özgürlükçü Demokrasi Bildirisi'nin çağrıcıları tarafından Swiss Otel'de basına kapalı olarak düzenlenen "Kürt Sorununun Çözümü İçin Atılması Gereken Adımlar; Siyasi, Sosyal ve Hukuki Perspektifler" başlıklı toplantıya, ardından da Feshane'de düzenlenen "Ordu Günleri" etkinliğine katıldı.

Neden İslam coğrafyasında kan akıyor?

 


"İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNİ ÖZGÜRCE DİLE GETİRDİĞİ BİR ORTAMDA BARIŞ OLUR"


Burada stantları gezen Kılıçdaroğlu, daha sonra katılımcılara hitap etti. İlkokulda Van'ın Erciş ilçesindeyken öğrendiği ilk türkünün Ordu'nun Dereleri türküsü olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, kız kardeşinin de bir Ordulu ile evlendiğini ve böylece Ordulularla hemşehri olduğunu kaydetti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ülkemizi, insanımızı, Türkiyemizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz. Ama hiçbir zaman her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına alıyoruz, demeyeceğiz. Ülkemizi seviyoruz, hiç kimsenin burnu kanasın istemiyoruz, herkes barış ve huzur içinde yaşasın istiyoruz. Bu da en büyük arzumuzdur. Kişinin inancı, kimliği ne olursa olsun, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri vardır. Bu topraklarda hepimiz barış, huzur içinde yaşayacağız. Özgürlüğün, demokrasinin olduğu, insanların düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir ortamda barış olur. Bunun çabası içindeyiz. Barış olsun, huzur olsun, herkes birbirini kucaklasın, anneler, sabahleyin çocuklarını okula güleryüzle, huzur içinde göndersinler. Hiç kimsenin kaygısı, tasası olmasın. Barışı bu coğrafyada egemen kılalım."


"NEDEN İSLAM COĞRAFYASINDA KAN AKIYOR?"


Atatürk'ün "Yurtta barış dünyada barış" sözünü tüm dünyanın kabul ettiğini kaydederek, "Yurtta da barış, dünyada da barış istiyoruz. Bütün komşularımızla barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. İslam coğrafyası dışında kan akan bir yer yok. Neden? Düşünmemiz gerekiyor. Neden İslam coğrafyasında kan akıyor, insanlar birbirini öldürüyor, masum çocuklar ölüyor? Hep İslam coğrafyasında. Sormamız gereken soru şu; neden İslam coğrafyasında bu oluyor? Eğer bu sorunun yanıtını verirsek, düğümü çözmüş oluruz. Bu sorunun yanıtı; başkalarına biat etmeden, başkalarının çıkarlarını savunmadan, kendi insanımızın, halkımızın çıkarlarını savunacağız ve talimatı ancak ve ancak kendi milletimizden, Türk milletinden alacağız" diye konuştu.


"SAYIN BAŞBAKAN'IN DAVA AÇMASININ HİÇBİR ANLAMI YOK"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı Grubu toplantısı sonrası "Esad ile Erdoğan arasında ton farkı var. İkisi de baskıcı" açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, açtığı 1 milyon liralık manevi tazminat davası hatırlatılınca, "Sayın Başbakan'ın dava açmasının hiçbir anlamı yok. Eğer özgürlük, demokrasi varsa, Türk siyasetinde bunlar söylenebilir. Ben, Sayın Başbakan'a şunu hatırlatmak isterim; Cumhuriyeti'n kurucusu İsmet İnönü'ye Hitler benzetmesi yapmıştı. Hitler'in katil olduğunu herkes bilir. Sayın Başbakan'ı bu konuda biraz daha duyarlı, hele ölmüş, Türkiye'de önemli işler yapmış bir insanı Hitler'e benzeteceksiniz, Sayın Genel Başkanımızın somut belgelerle, özellikle Uludere ile ilgili, daha yeni Reyhanlı'da 51 yurttaşımızın hayatını kaybettiği, iktidarın ve devletin buradaki ihmali sonucu hayatını kaybettiği, bunun hesabını kime soracağız? Elbette bunun hesabını Sayın Başbakan'a soracağız. Sayın Başbakan istediği davayı açabilir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Arka Sokaklar 327. bölüm fragmanı izle
Not Defteri 5. bölüm full izle, Not Defteri son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Not Defteri 5. bölüm fragmanı izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm full izle, Kara Para Aşk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm full izle, Ankara'nın Dikmeni son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm fragmanı ve özeti izle
Kızılelma 15. bölüm full izle, Kızılelma son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kızılelma dizisi 15. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm full izle, Sevdaluk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm full izle, Hıyanet Sarmalı son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle, Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm fragmanı ve özeti izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm 2. fragmanı izle
Medcezir 32. bölüm fragmanı izle
Güneşi Beklerken 42. bölüm fragmanı full izle
Beni Böyle Sev 57. bölüm fragmanı izle, 28 Nisan 2014
Benim İçin Üzülme 54. bölüm full izle, Benim İçin Üzülme son bölüm izle, 22 Nisan 2014