NEDEN ADAY GÖSTERİLMEDİĞİNİ CANLI YAYINDA ANLATTI

Zaman yazarı AKP'den aday gösterilmeyince nedenini canlı yayında açıklamaya çalıştı..

NEDEN ADAY GÖSTERİLMEDİĞİNİ CANLI YAYINDA ANLATTI

Siyasi partilerin aday listeleri açıklanmadan önce gazeteciker milletvekili aday adaylığı dikkat çekiciydi.

Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne de AKP'den aday adayı başvurusunda bulunmuştu. Zaman yazarı AKP'nin açıklanan aday listesinde kendisine yer bulamadı.

Samanyolu Haber'de Faruk Mercan'ın sunduğu Endaze programına katılan Türköne, neden aday gösterilmediği ile ilgili sorulara cevap verdi:

NEDEN ADAY GÖSTERMEDİLER
Faruk Mercan: Akla mantığa uygun bulmuyorum bunu. Yani içerden bir sinyal almadan aday olacağınıza ihtimal vermiyorum. Hatta Başbakan'ın bir yerde size ihtiyaçları olduğunu söylediğini de duydum. Ancak AKP medyada hakkınızda başlayan o kampanya mı etkili oldu? "Eşi bırakıyor kendisi milletvekili oluyor, ne bu aile içi devir teslim mi?" deniyordu. AKP yönetimi etkilenmiş olabilir mi?

KENDİ KADROLARIYLA ÇALIŞMAK İSTEDİLER
Mümtazer Türköne: Bütün AKP adayları gibi ben de müracaat ettim. Ben iki nedenle aday oldum. Yeni anayasanın yapılması ve Kürt meselesinin çözümünde mecliste yer almak istedim çünkü bu konularda bazı fikirlerim var. AKP yasa yapma konusunda çok başarılı ama anayasa yapma konusunda sorunları var. Partinin anayasa kurmayları başarılı değildi. Ankara'dan aday olmamın sebebi ise ailemin oralı olmasıdır. AKP yönetiminin, liderinin bazı tercihleri var doğal olarak. Parti de siyasi bir mücadele yürütüyor. Kendi kadrolarıyla çalışmak istemeleri normal, saygı duymak gerekiyor. Sonuçta bizim bir işimiz var, yazıyoruz. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!