Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nazmiye Demirel'in cenazesi İslamköy'e getirildi

ANKARA'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi 86 yaşındaki Nazmiye Demirel'in cenazesi, memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'e getirildi.

Nazmiye Demirel'in cenazesi İslamköy'e getirildi

Ankara'dan Çankaya Belediyesi'ne ait bir cenaze nakil aracıyla saat 15.30'da getirilen cenaze, İslamköy'deki Süleyman Demirel Demokrasi Müzesi'nin de yer aldığı külliyedeki morga konuldu. Cenaze morga konulmadan önce, Nazmiye Demirel'in doğduğu evin önünden geçirildi. Cenaze aracının bulunduğu konvoyla Nazmiye Demirel'in kardeşi Ali Şener ile yeğeni Mesut Şener ve bazı yakınları da İslamköy'e geldi.

Nazmiye Demirel'in kardeşi Ali Şener Külliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gururlu bir insandı. Onuruyla yaşadı. Hiçbir şeye boyun eğmedi. Zor bir hayatı oldu. Ama bu, onun kabullendiği bir hayattı. Melek gibi bir insandı, melek gibi gidiyor" dedi.

Mesut Şener ise halasını kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu vurgulayarak, "Bizim için bir abide idi o. Duygularımı ifade etmekte zorluk çekiyorum. Acımız büyük. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

KURAN OKUNDU

Nazmiye Demirel'in cenaze namazının kılınacağı Külliye'deki Şehriban Hatun Camii'nin namazgahında Kuran-ı Kerim'den bölümler okundu. Isparta ve İslamköy belediyeleri de yarınki cenaze töreninin gerçekleştirileceği külliye önündeki alanda geniş kapsamlı temizlik çalışması başlattı. Külliye önüne taziye çadırı kurulmasına da başlandı. Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı İslamköy'de, 'Fikir' adlı eğitim köpeği de morg ve külliye çevresinde sürekli devriye gezdirildi.

AİLE KABRİSTANINA DEFNEDİLECEK

İslamköy'deki Süleyman Demirel Külliyesi morguna konulan Nazmiye Demirel'in cenazesi, yarın öğle vakti Şehriban Hatun Camii'nde kılınacak namazın ardından, Nazmiye Demirel'in babası Mesut Şener, annesi Kebira (Kübra) Şener, kız kardeşi Faden Güneş Şener ve erkek kardeşi Yılmaz Şener'in mezarlarının bulunduğu aile mezarlığına defnedilecek.

Cenaze törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katılacağı bildirildi. 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ise Isparta'ya yarın uçakla geleceği kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!