Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Navodari Günleri şenliklerine Bursa Gemlik damgası

Bursa Gemlik Belediyesi heyeti Geleneksel Navoradi Günleri Şenlikleri'nde onur konuğu olarak yer aldı.

Navodari Günleri şenliklerine Bursa Gemlik damgası

Romanya'daki kardeş şehir Navodari'nin davetlisi olarak kentte olan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve beraberindeki heyet, Navodari Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Navodari Günleri'nin kapanış programında yer aldı. Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru tarafından alan girişinde karşılanan Gemlik Belediyesi heyeti, programı kendilerine ayrılan yerden izledi. Programda anons edilen Gemlikliler, taktıkları Türk bayraklı şapkalar ile alanda ilgi odağı oldular. Gemlikliler zaman zaman  yöresel şarkılara ve danslara eşlik ettiler.

Navodari Günleri'nin kapanış programına tam kadro katılan Gemlik heyeti festival alanında incelemeler yaptı. Heyet, konser ve şenlik gibi etkinliklerde Navodarililerin hangi uygulamaları gerçekleştirdiğini ve alanda nelere önem verdiğini dikkatle inceledi.

Başkan Sertaslan Zeytin Festivali'ne davet etti

Navodari'nin önceki belediye başkanı  Matei Nicolae'nin hediye ettiği yörel kıyafeti giyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sunucunun anonsu ile alandakileri Rumence selamladı. Daha sonra basın mensuplarına konuşan Başkan Sertaslan, üç gün süren şenliklerin oldukça kapsamlı ve eğlenceli geçtiğini söyleyerek Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru ve ekibini kutladı. Navodarili mevkidaşı ve belediye ekibinin Gemlik heyetiyle yakından ilgilendiklerini, Gemliklilerin Navodari'de oldukça güzel ağırlandığını belirten Sertaslan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek "30, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Zeytin Festivali'miz, bu yıl öncekilerden çok daha farklı ve kapsamlı olacak. Buradaki faaliyetlerde incelediğimiz çalışmalardan festivalin çeşitli noktalarında faydalanacağız. Navodari heyetini bizim festivalimizde görmekten onur duyacağız" şeklinde konuştu.

Engelsiz Gemlik için kollar sıvandı

Gemlik Kent Konseyi Engelsiz Meclisi'ne Mualla Çiğdem başkan olarak atandı.

Kent Konseyi'nde alanlarına özel faaliyetler gösterecek çalışma meclisleri kurulmaya devam ediliyor. Son olarak Gemlik'te yaşayan engellilerin toplumda daha etkin yer almaları ve karşılaştıkları problemlerin tespit edilerek çözüme kavuşturulması için Engelsiz Meclisi kuruldu. Ata Mahallesi muhtarı Mualla Çiğdem Engelsiz Meclisi başkanı olarak atanırken ilçemizde faaliyet gösteren çeşitli rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim merkezleri, psikolog ve rehber öğretmenler de meclisin ilk toplantısında yer aldı.

Engelsiz Gemlik için kolları sıvadık" diyen Gemlik Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya, ilçemizde yaşayan engellilerin karşılaştıkları problemleri incelediklerini belirterek,  Kent Konseyi'nin çözüm ortaya çıkarmada etkin bir kurum olacağını söyledi. Konseyin Gemliklilerin tüm ihtiyaç ve taleplerine yönelik çalışmalar gerçekleştireceğini dile getiren Çetinkaya Çiğdem'e görevinde başarılar diledi. Öte yandan engellilerin evlere kapanmaması, toplumda kendilerini herhangi bir zorluk görmeden ifade edebilmeleri için gerekli çalışmaların yapılacağını söyleyen Mualla Çiğdem, Engelsiz Meclisi olarak alanında uzman kişiler ile iletişim halinde olarak görüşlerine başvuracaklarını sözlerine ekledi.

Gemlik Kent Konseyi Engelsiz Meclisi şu isimlerden oluştu, Mualla Çiğdem, Cafer Çelikbilek, Sevgi Terzi, Kezban Çetinavcı, Abdullah Özkartal, Ümran Aslan, Serap Enç, Eda Varlı, Filiz Karaca, İbrahim Ateş, Serkan Bolten, Zehra Güler, Sabahat Narin Hakbilen, Nuran Doğan, Hilal Aydın, Mehmet Gür, Nuran Mıh

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!