Narin'e takdir verilmiş

"Sabaha kadar uykunuzdan ödün vererek bizleri aydınlattınız, minnettarız"

Narin'e takdir verilmiş

Askeri casusluk soruşturmasında tutuklanan Narin Korkmaz 'a, Teğmen H.Ç. 'den takdir belgesi verilmiş: "Sabaha kadar uykunuzdan ödün vererek bizleri aydınlattınız, minnettarız"

İZMİR'de yürütülen askeri casusluk soruşturmasında çete yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklanan üniversiteli Narin Korkmaz'ın evinde Ege Ordu İstihkam Savaş Taburu Bot Bölük Komutanlığı tarafından verilmiş takdir belgesi bulunduğu belirtildi.

Tutuksuz sanık Teğmen H.Ç. imzalı belgenin üzerinde, 'Kutsal vatan görevini icra etmek üzere, görev aldığınız Ege Ordusu İstihkam Savaş Taburu Bot Bölük Komutanlığı'nda (İzmir-Menteş-Kartal) size verilmiş görevleri özveri ve üstün gayretle yapmanız, hizmet içi ve hizmet dışı tutum ve davranışlarınız, görevinizde göstermiş olduğunuz yüksek sorumluluk anlayışı ve uyumlu çalışmalarınız, arkadaşlarınıza örnek olacak bir düzeye ulaşmış ve takdire layık görülmüştür ' ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Takdir belgesinin devamında ise 'Ve gerekse sabaha kadar uykunuzdan ödün vererek gerek erlerle gerekse nöbetçi heyetiyle ilgi alakanızı kesmeyerek ve geçmişten gelen örnek olay ve tecrübelerinizi bizlere aktararak aydınlattığınız için size minnetlerimizi sunarız. Sizi bu özverili, gayretli ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı takdir ve tebrik eder başarılarınızın devamını rica ederim ' ifadeleri yer alıyor.

Takım Komutanı İstihkam Teğmen H.Ç. imzası bulunan 1640-1719-08 sayılı belgede, 'Hizmete Özel ' mührü yer alıyor. Soruşturma sırasında H.Ç.'nin evinde yapılan aramada ise, Narin Korkmaz'a verilen takdirnameyle ilgili basında çıkabilecek haberlerin ardından vereceği ifadeye ilişkin karalama olarak tutulduğu tahmin edilen notlar bulunduğu iddia edildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!