Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nalas Asbaşkanı Özgen Keskin Arnavutluk'ta

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, asbaşkanı olduğu NALAS'ın Arnavutluk'taki toplantısına katıldı.

Nalas Asbaşkanı Özgen Keskin Arnavutluk'ta

Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ortaklığında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı tarafından Arnavutluk'un Tiran şehrinde "yerel temsilcilerin yetkilendirilmesi" konulu konferans düzenlendi. Yıldırım Belediye Başkanı ve NALAS Asbaşkanı Özgen Keskin'in açılış konuşmasını yaptığı konferansta, partiler üstü diyalogun önemi vurgulandı. Keskin, Arnavutluk Belediyeler Birliği'ne çağrıda bulundu.
Arnavutluk'ta son dönem siyasi krizlerin yerel yönetimler arasındaki iş birliğini de olumsuz etkilediğinin görüldüğü konferansta, Demokrat Partisi'ne karşı son parlamento seçimlerinin sonuçlarını kabul etmeyen Sosyalist Partisi'ne mensup belediye başkanları, Arnavutluk Belediyeler Birliği'ni (AAM) terk ederek ayrı bir birlik kurdu. NALAS'ın kurucu üyesi olan AAM'de yaşanan bölünmeye son verme ve belediye başkanları arasında arabuluculuk yapma inisiyatifine Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği ve AGİT destek verdi.
Konferansta, Mayıs 2011'de yapılan yerel seçimler neticesinde göreve gelen yeni belediye başkanlarının, çekişme halinde olan siyasi partilerin etkisinde kalmayıp yerel yönetimler arası iş birliğine önem vermeleri gerektiği vurgulandı. Asbaşkan Keskin, konuşmasında ve ikili görüşmelerinde, güçlü ve dayanışmacı birlikler bulunmadan Balkanlar'da desantralizasyonun başarılı olamayacağını, zira birliklerin yerinden yönetim süreçlerinin motoru olduğunu söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!