Müzisyenin cesedinin bulunduğu yere AKUT bile inanamadı!

Kaş ilçesinde kamp yaptığı alanda kaybolduktan sonra cesedi bulunan müzisyen Metin Kor'un cenazesinin Antalya Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemleri sürüyor. Müzisyenin ağabeyi Kemal Kor: "Oraya niye çıktı, ne için çıktı? İnsan üstü bir durum. Yalın ayak bir insan o dağa niye tırmanır? Ayakları bile kesilmemiş. Üstü çıplak olduğu için ve kayaların da tonu insan teniyle neredeyse renk olarak aynı olduğu için gözle görülmemiş olabilir" dedi.

Müzisyenin cesedinin bulunduğu yere AKUT bile inanamadı!

Antalya'nın Kaş ilçesinde kamp yaptığı alanda kaybolan  ve 9 gün sonra cesedi bulunan müzisyen Metin Kor'un ağabeyi Kemal Kor, "Oraya  niye çıktı, ne için çıktı? İnsanüstü bir durum. Yalın ayak bir insan o dağa niye tırmanır? Ayakları bile kesilmemiş." dedi. 

Kamp yapmak için İstanbul'dan Kaş ilçesi Gömbe Yaylası'ndaki İkiz Göller mevkisine geldikten sonra kaybolan ve çobanların ihbarı üzerine jandarma,  AKUT ile AFAD ekiplerince ulaşılan müzisyen Metin Kor'un cenazesinin, otopsi için  getirildiği Antalya Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemleri devam ediyor.

Cenazeyi almak için bekleyen müzisyenin ağabeyi Kemal Kor, kamp yerine 3 saatlik mesafede bulunan Çığlık Kaya Ormanları mevkisinde arama yaparken kız kardeşinin kendisini aradığını söyledi.

Kardeşinin, "Abi bulduk gel, sağ salim." dediğini aktaran Kor, şöyle  konuştu:

"Orada bir bayram havası yaşadık. Geri dönüşümüz, 3 saat aldı.  Gömbe'ye giderken telefon geldi, 'Yukarı çıkma, onlar alıp gelecekler. Kimseye de  haber vermeyin.' dediler. O arada tabi bizi bir sürü insan aradı, biz de herkese  'Bulundu, sağ salim.' diye haber verdik. O şekilde söylenince bir şeyler olduğunu  anladım. Çünkü yukarıya kimseyi almıyorlarmış. Gömbe'ye uğramadan direk olay  yerine çıktım. Olay yerine çıkınca zaten neyin ne olduğunu gördük. Oraya niye  çıktı, ne için çıktı? İnsan üstü bir durum. Yalın ayak bir insan o dağa niye  tırmanır? Ayakları bile kesilmemiş. AKUT ve oradaki yetkililer, 'Buraya resmen ışınlanmış.' dediler. Zaten çıktığı yerin yaklaşık 20 metre üzerine çıkmaya çalışsanız, büyük dağcı halatı veya kazıklar, çekiçler olmadan tırmanmanız mümkün  değil."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!