MÜVEKKİLİM AIDS DEĞİL

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın kendisine tecavüz ettiğini iddia eden New Yorklu otel görevlisinin avukatı Jeffrey Shapiro, müvekkilinin AIDS olduğu iddialarını yalanladı.

MÜVEKKİLİM AIDS DEĞİL

ABD'de bir televizyon kanalında yayınlanan programa katılan Shapiro, program sunucusunun, 32 yaşındaki kadının AIDS hastası olabileceği yönünde çıkan iddialarla ile ilgili sorduğu soruya verdiği yanıtta, "Kesinlikle öyle değil. Bu çok acımasızca. Kendisi Bronx'ta geçici olarak kiraya verilen bir dairede yaşadı" dedi.

New York Post, Gine asıllı kadının kızıyla birlikte bir süre Harlem'deki AIDS United isimli kuruluşun lojmanında kaldığını bildirmişti. Lojmanda kalmak için ise ailesinin en az bir mensubunun AIDS hastası veya HIV taşıyıcısı olması gerekiyor.

ODADA BİRİ DAHA VARMIŞ

Öte yandan Strauss-Kahn tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia eden Sofitel Oteli çalışanı kadının, IMF Başkanı'nın suitine girdiği sırada odada başka bir otel görevlisinin daha bulunduğu belirtildi.

Bir polis kaynağı ile otelden bir kaynak, temizlik görevlisi kadının odaya geldiğinde "kapının aralık olduğunu" fark ettiğini, genç kadının kapıyı açtığını, o sırada odada kahvaltıyı toplamakta olan bu görevlinin de kadına odayı temizleyebileceğini söylediğini belirtti.

Kadının daha sonra odaya girdiği, diğer görevlininse çıktığı ifade edildi. Otel kaynağı ayrıca, otelde "sadece lobby ile toplantı salonlarının yer aldığı 1. ve 2. katlarda kamera olduğunu, koridorlar ile oda ve suitlerde hiçbir kamera bulunmadığını" bildirdi.
HABERTÜRK 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!