Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mutfaktan çıkıp denize girdiler

Konak'ın her bölgesinde, kadın ve çocukları denizle buluşturan Konak Belediyesi, bu yaz geleneği bozmadı. Okulların kapanmasıyla başlayan geziler, ilk beş gününde bin 500 kişiyi denizle buluşturdu.

Mutfaktan çıkıp denize girdiler


Konak Belediyesi'nin düzenlediği deniz gezilerinin ilk haftasında İzmirli kadınlar, çocuklarıyla birlikte ev işlerinden ve stresten uzak bir gün yaşadı.
Kadınlar ceplerinden tek kuruş harcamadan, yemek hazırlama telaşı yaşamadan geçirdikleri günün mutluluğunu komşuları ve arkadaşlarıyla paylaştı.
Konak Belediyesi çalışanlarının güler yüzleriyle konuk ettiği gezi katılımcıları öğle yemeğinde sağlıklı ve hijyen koşullarına uygun hazırlanan yemeklerini, doğanın içinde kurulan neşeli sofralarında yedi. Cankurtaran ve sağlık görevlileri eşliğinde, güvenli bir ortamda, doğayla baş başa vakit geçiren çocuklar gönüllerince denize girip oynarken anneler denizin ve güneşin tadını çıkardı.
TATİL DEĞİL TERAPİ
Göreve geldiği ilk günden itibaren kadınların en büyük destekçisi olan ve her hizmette önceliği kadın ve çocuklara veren Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kadın ve çocuğun denizle buluşacağını söyledi.
Kadın Danışma Merkezi, Kadın Sığınma Evi, Sevgi Evleri, yakın zamanda hizmete açılacak Türkiye'nin ilk Kadın Müzesi, kadın hastalıklarına yönelik sağlık taraması gibi kadınlara yönelik onlarca hizmeti ücretsiz olarak Konaklı kadınların ayağına getiren Başkan Tartan, şöyle konuştu:"Deniz gezilerimizde bugüne kadar 20 bin kadın ve çocuğu tatille buluşturduk."
Özellikle İzmir'de, bazı kadınların yılda bir gün bile denize gitme fırsatı yakalayamadığını belirten Tartan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'de yaşayıp denize ayağını bile sokmamış yurttaşlarımız var. Biz, Konak'ta herkesin denizle buluşmasını istedik. Özellikle kadın ve çocuklar için bu çok önemli. Bir gün olsun ev işlerinden uzak durmak, arkadaşlarıyla dertleşmek, çocuklarıyla farklı ve eğlenceli zaman geçirmeleri, yaşadıkları stresten, sıkıntılardan da arınmaları demek. Bu geziler sadece tatil değil, kadınlarımız için bir anlamda da sosyal terapi oluyor."
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ın kadınlar için oluşturduğu tatil fırsatını değerlendiren kadınlar da, çocukları ve arkadaşlarıyla birlikte güzel bir gün geçirdikleri için teşekkür ederken "Mutfaktan çıktık, denize geldik" diyerek ev işlerine verdikleri molayı kutladı.
Denize giren Jale Kaşık (37), "İlk defa geliyoruz. Çok güzel bir etkinlik çok memnun kaldık. Eşlerimizi evde bıraktık, biraz mutfaktan uzaklaştık, arkadaşlarımızla birlikte geldik. Buraya ilk defa geliyorum. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Gülay Tülek (37) de 21 yıldır İzmir'de olduğunu belirterek "Sağolsun Belediye Başkanımız sayesinde ilk defa denize geliyoruz. Çocuklar çok eğleniyor, biz de çok mutluyuz. Ev işlerinden kurtulduk bir günlüğüne" diye konuştu.
Senem Şınlakgöz (30) de yıllık izinde olduğunu anlatarak şunları söyledi: "Bu etkinliği duyunca katılmak istedik, çok memnun kaldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." Belgin Çoban (51) da, memnuniyetini, "Her şeyden önce stresimi attım. Moralim bozuktu, şimdi düzeldi. Her şey için teşekkür ediyorum" sözleriyle dile getirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!