Mustafa Esgin gözünü Nilüfer'e dikti

AK Parti Bursa İl eski Sosyal İşler Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Esgin, Nilüfer Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Dr. Mustafa Esgin, aday adaylık dosyasını coşkulu bir programla AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı'na teslim etti.

Mustafa Esgin gözünü Nilüfer'e dikti

Dr. Mustafa Esgin, "Türkiye'de belediyeciliğin sembol ismi olan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetim anlayışının Nilüfer'de hayata geçme zamanı gelmiştir" dedi.

Mart 2014'te yapılacak yerel seçimler öncesinde partilerdeki adaylık süreci devam ediyor. AK Parti'de Nilüfer Belediye Başkan aday adayları arasına AK Parti'nin eski Sosyal İşler Başkanı ve İl Başkan Yardımcılarından Dr. Mustafa Esgin de katıldı.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı'ndaki aday adaylığı açıklama törenine çok sayıda partili katılırken, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız'ın konuşmasından sonra söz alan ve konuşması sık sık alkışlarla kesilen Dr. Mustafa Esgin, "Nilüfer, birbirine ötekileşen ve yalnızlaşan değil birbirini seven ve paylaşan insanların merkezi olmalıdır. Sosyal barışı ve mahalle kültürümüzü kaybedemeyiz. İnsan ölçekli ve mutlu bir nilüfer idealimizden vazgeçemeyiz" diye konuştu.

---BURSA'NIN GELECEĞE BAKAN YÜZÜ---

Nilüfer'i Bursa'nın geleceğe bakan yüzü olarak nitelendiren Dr. Mustafa Esgin, "Bursa şehirlerden bir şehir değil, genetik kodlarında imparatorluk kurmuş olan bir şehir. Bu şehirde Osmangazi'nin yıldırım Beyazıt'ın izleri hala bulunuyor. Geçmişe bu kadar derin köklerle bağlı olan Bursa'nın geleceğe bakan yüzü ise Nilüfer'dir.  İnanıyorum ki, Bursa ve Nilüfer sadece Türkiye'nin değil Dünya'nın en yaşanabilir kentlerinden birisi olma potansiyelini taşıyor. İşte bu potansiyeli harekete geçirmek için adayım. Önce insanlar şehirleri inşa eder sonra şehirler insanı inşa eder. İnsanı inşa eden bir Nilüfer için, odak noktasında bina olan değil, insanı merkez alan bir Nilüfer için, insan ölçekli ve insan yüzlü bir kent için adayım" dedi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mustafa Esgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti iktidarında ülkemiz dünyanın 16. büyük ekonomisine sahip olurken, Cumhuriyetimizin 100. yılına kısa bir süre kala kentlerimizin de buna odaklanarak tarihsel miras temelinde geleceğe hazırlanması kaçınılmazdır. Türkiye'de belediyeciliğin sembol ismi olan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetim anlayışının Nilüfer'de hayata geçme zamanı gelmiştir."

Dr. Mustafa Esgin, konuşmasının ardından başvuru dosyasını AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız'a teslim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!