Mustafa Cengiz'den gündeme dair açıklamalar

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak, TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü'nde açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz'den gündeme dair açıklamalar

MUSTAFA CENGİZ: "ŞARK KURNAZLIĞI YAPMASIN"

"UEFA'ya çok iyi bir sunum yaptık. Kimse demesin, '65 milyon euroyu geçmedik' diye. 72 milyon euroyu geçmişti ücretler. Kimse şark kurnazlığı yapmasın.UEFA, her şeyi inceliyor"

FATİH HOCAYA YETİŞECEK

"Abdurrahim Bey 5. kez geldi, 5 şampiyonluk kazandı. Neredeyse Fatih Hoca'ya yetişecek ama pek mümkün değil yetişmesi. Genelde Abdurrahim Bey olduğunda Fatih Hoca da oluyor."

TARAFTARIN SESİ OLDUK

"Ben adayları izledikçe bakıyorum. Biz yokuz. Yönetim diye bir şey yok. Ya siz bu hocaya karşıydınız. Hoca TFF'den ayrıldığında siz üst akıl diye Lucescu'ya gitmiyor muydunuz? 4 ay neredeydiniz? Bu nasıl iş? Sonra Mustafa Cengiz diye bir adam çıksın, saat 7:30'da, 'Fatih Terim'i, kesinlikle getireceğim' desin, Twitter'da gündem olsun. Daha sonra 8:30'da bir arkadaş, Fatih Terim ile görüşmeye gitsin. Fatih Terim'i taraftar getirdi. Biz sadece onların sesi olduk"

ADAY OLMAZDIM

"Ben evi barkı satmış olmama rağmen bu kadar zarar etmiş olsaydım, başkan adayı olmazdım."

ÇOK BÜYÜK TARAFTAR

"Şampiyonluk kutlamalarından 1.5 milyon TL hasılat elde ettik. Bu taraftar çok büyük taraftar."

SINIR AŞILMIŞTIR

"Bir önceki yönetim geldiğinde borç-alacak farkı 327,5 milyon dolardı. Biz göreve geldiğimizde 309,5 milyon dolardı. Bugün itibariyle 280,84 milyon dolar. 3-4 ayda 30 milyon dolar tasarrufta bulunmuşuz. UEFA bunları görüyor. Rakamlar nettir, acımasızdır. 65 milyon euro sınırı da aşılmıştır, 72 milyon euro olmuştur. UEFA'ya, 'Mali açıdan söyleyecek bir şeyimiz yok' dedi. Zarar sınırlarını 4 kat aşmışız. Sadece 3 şey istediler ve 4 ayda kanıtladık: Samimi olun, açık olun ve bizimle doğru konuşun. 62 sayfalık bir sunum yaptık."

OTOBÜSE HACİZ GELDİ

"Akhisar maçı öncesi otobüsümüzü bağladılar. Haciz geldi. Çıldırdım ben tabi. Ortalığı alt üst ettim ve bu haciz 11.000 için geldi. Bunu sadece taraftara nelerle uğraştığımızı, Galatasaray'a verdikleri desteğin nasıl doğru yerlerde kullanıldığını göstermek için anlatıyorum. Tünelin ucu aydınlandığı için adaylar arttı. Adayların bir kısmı da benim yönetimimden. Bu geminin limandan kalktığını gördüler"

OYLAR BÖLÜNEBİLİR

"Ben oylarımın çoğunu liselilerden aldım. Ama geçmiş yönetime tepki göstermek için bana attılar. Bu tepki oylarının tercih oylarına döneceğine inanıyorum. Galatasaray'ın genetik kodlarında vefa vardır. Buna inancım tam. Oylar bölünebilir, oylar kayabilir, bu bir önceki yönetime yarayabilir. Bunlar olabilir. Ama ben vefanın ağır basacağına inanıyorum. Galatasaray Genel Kurul'u hangi yolu seçerse, başım üzeri. Vefaya inanıyorum çünkü Galatasaray Lisesi'nin genetik kodlarında var."

YASİN ÖZTEKİN, BEŞİKTAŞ'A TRANSFER OLACAK MI?

"İşin ehli Fatih Terim'dir. Kararı o verecek. Futbol, basketbol, voleybolda işi ehline bırakacağız."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!