Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mustafa Cengiz: "Artık maçlara seyirci alınması gerekiyor"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada, milli aranın ardından tribünlere seyirci alınması gerektiğini belirterek, "Bu düşüncemi Fenerbahçeliler de destekler, çünkü Fenerbahçe'yle olan maçımız geçti." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz: ''Artık maçlara seyirci alınması gerekiyor''

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transfer konusundaki eleştirilerden maçlara seyirci alınmasına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

"BİZİM İKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR"  

"Bizim iki kırmızı çizgimiz var; biri Mustafa Kemal Atatürk, diğeri Ali Sami Yen'dir. Batıdaki kulüplerin tarihini incelediğimizde İngiltere hariç çoğunun yabancılar tarafından kurulduğunu görüyoruz. Türk kulüpleri ise bu konuda önde. Bugün Türkiye'de en büyük parça biziz. Bu bir realite. Tüm istatistikler bunu gösteriyor. Bizler lokomotifiz. Üç takımın yanına bu konuda Trabzonspor'u da ekleyebiliriz."

"BEN DE 20 TANE OYUNCU ALMAYI BİLİRDİM"

"Doğruluğunuz ve dürüstlüğünüz beceriksizlik olarak değerlendirilse de dik durmalısınızdır. Yöneticiler sözlerine dikkat etmeli. Ancak rakiplerimiz bize laf ederse asla susmam. Ben 20 tane oyuncu alırdım, sonra da eyvallah der giderdim. İsterlerse ibra etmesinler derdim. Önce kendi kendinizi ibra etmelisiniz. Camianıza karşı alnınızın açık olması gerekiyor. Biz buna göre hareket ediyoruz. Veli yapıyor, sen de yap diyorlar. Ben onun alasını bilirim ama yapmam, yapamam. Kötü örnek, örnek olamaz. Bunu yaparsanız siz gelecek kuşakları mahvedersiniz. Abdurrahlm Bey'e ve Yusuf Bey'e haksızlık yapılıyor."

"HERKES İNDİRİMİ KABUL ETTİ, ONLAR ETMEDİ"

"Biz ekim ayı hariç bütün maaşların hepsini ödedik. İki kişiye eksik ödedik, onların ne halt yediklerini anlatacağım. Herkes kabul etti indirimi, onlar etmedi."

"MAÇLARA SEYİRCİ ALINMASI GEREKİYOR"

"Bir musibet geldi, virüs. İnsanlar sabah uyanıyor, 'Bu bir rüya mı yoksa Walking Dead mi izliyoruz?' diyor. İnsanların ödü kopuyor ama bunu tamamen kapatırsak, ekonomi ölür. Bilim Kurulu risk var demiş. Şu anda risk yok mu? Arayı koyup yapmak gerek. Bu, dünyaya da bir gösterge olacak. Dünyaya futbol konusunda örnek olmalıyız. Maske takarak, mesafeyi koruyarak, bu haftadan itibaren maçları seyircili oynatmamız lazım. Bunu Fenerbahçeliler de destekler, çünkü Fenerbahçe maçı geçti. Bunu Ali Bey'e de söyledim. O da gülüyor."

"SEÇİME GİTMEK İSTİYORUM"

"Ben niye kaçayım genel kuruldan? Ben genel kurulda da konuşurum. Onların hafızalarını tazelerim. Beni ibra etmeyenlere saygı duyarım. Ben gelecek yönetimler için çalışıyorum. Mali Genel Kurul yaparak seçime gitmek istiyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!