Musk, dava ettiği eski çalışanıyla yazıştı

Tesla'nın kurucusu ve CEO'su Elon Musk, dava ettiği eski çalışanı ile e-mail vasıtasıyla yazıştı. Musk, veri çalmakla suçladığı Tripp'in berbat bir insan olduğunu söyledi

Musk, dava ettiği eski çalışanıyla yazıştı

Tesla Motors, geçtiğimiz günlerde eski çalışanı Martin Tripp'e açtığı davayla gündeme gelmişti. Şirketein 'Gigafactory' fabrikasında çalışan Tripp, gigabaytlarca tescilli veriyi çalmakla suçlanıyor. Şirketin kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk ise ona sabotajcı ve hırsız demişti. Ancak görünüşe göre olay burada kapanmadı ve gittikçe büyüyecek gibi gözüküyor.

Washington Post, Elon Musk ve Martin Tripp arasında gerçekleşen  bir e-mail yazışmasını yayınladı. Suçlamaları kesinlikle kabul etmeyen Tripp, Tesla araçlarının güvenlik sorunlarıyla trafiğe çıktığını söyledi. Musk ise araçlarının, özellikle de Model 3'ün kendi segmentinde en güvenli araçlar olduğunu söyleyerek Tripp'e berbat bir insan olduğunu ifade etti. 

Martin Tripp, Tesla'ya açtığı davada şirketin Tesla 3 modellerine hasarlı batarya modüller yüklediğini ve bu modelin üretim merkezine tehlikeli derecede hurda yığıldığını iddia ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!