Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Müsiad, 2013 yılı ekonomi raporunu bakanlara sundu

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı makamlarında ziyaret ederek, hazırladıkları "Türkiye ekonomi raporu"nu sundu.

Müsiad, 2013 yılı ekonomi raporunu bakanlara sundu


Ziyaretle ilgili bilgi veren İnegöl Şube Başkanı Zeki Kavaz, iş dünyasının beklentilerini aktarma şansı bulduklarını söyleyerek, "Verimli bir program oldu, elimiz dolu döndük" dedi.
Hükümetin 2023 yılı hedeflerinin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Kavaz, son günlerdeki yaşanan her türlü provokasyona, acı ve şiddete karşı olduklarını dile getirdiklerini belirtti. 7 ana konuda bakanlara çözüm teklifi sunduklarını anlatan Kavaz, "Ziyaretlerde gündeme getirdiğimiz tüm konulara bakanlarımız ilgi gösterdi. Bu konuların dışında iş ve işçi güvenliği hukuku konusunda da taleplerimizi ilettik. Konunun ekim ayında meclise getirileceği müjdesi verildi. Diğer konularla ilgili çalışma yapılacağı sözleri verildi" dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in İnegöl'ü övdüğünü belirten Kavaz, "Bakan Şimşek, İnegöl'ümüzü yakından takip ediyor. İnegöl'ün büyük gelişim gösterdiğini ve dış ticaret fazlası vererek örnek olduğundan bahsetti. Bakanımız ayrıca İnegöl'ümüzün özellikle mobilya alanında daha fazla tasarıma ve inovasyona ihtiyacı olduğunu, özel müteşebbisin İnegöl'de bir mobilya lisesi açması durumunda öğrenci başına yatırım desteği vereceğini söyledi" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!