Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mursi'ye destek çığ gibi büyüyor

ABD'li Mısırlılar, Beyaz Saray önünde Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek gösterisi düzenledi.

Mursi'ye destek çığ gibi büyüyor

Mısırlı Amerikalılar, Mısır ordusu tarafından görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek gösterisi düzenledi.

Beyaz Saray önünde toplanan bir grup Mısırlı Amerikalı, sloganlar atarak ve pankantlar açarak Mursi'ye destek verdi. Grup, ABD Başkanı Barack Obama'yı da Mısır'da yaşanaları "darbe" olarak adlandırmaya çağırdı.

Demokrasi ve İnsan Hakları için Mısırlı Amerikalılar adlı sivil toplum kuruluşunun yöneticisi Akram Elzend, Obama başta olmak üzere dünya liderlerini, Mısır'daki olayı darbe olarak tanımaya ve demokrasiye sahip çıkmaya çağırdı. Mursi'nin demokratik yollardan seçilmiş meşru ilk cumhurbaşkanı olduğunu belirten Elzend,  "Darbenin ardından demokratik yolda sıfır noktasına geri döndük, daha da geriye gitmek istemiyoruz. Ordu, Mısırlıların arzularının aksine hareket ederek demokratik yollardan seçilmiş Mısır'ın cumhurbaşkanını iktidardan uzaklaştırdı" dedi.

Elzend, sokaklardaki göstericilerin arzularına bakılarak bu kararın verildiğinin belirtildiğini ama sokaklarda milyonlarca kişinin de Mursi için çağrı yaptığını kaydetti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!