Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mursi destekçileri yürüyüşe geçti

Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto eden gruplar, başkent Kahire'deki Hindistan ve Almanya büyükelçiliklerine doğru yürüyüşe başladı.

Mursi destekçileri yürüyüşe geçti

 

Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri darbe ile görevden uzaklaştırılmasını protesto eden gruplar, Kahire'nin merkezindeki Ez-Zemalik semtinde bulunan Hindistan ve Almanya büyükelçiliklerine doğru yürüyüşe başladı. Eylemin, iki ülke hükümetlerini darbeye karşı açık tavır almaya çağırmak amacıyla düzenlendiği belirtildi.

Darbeye karşı oluşturulan "Meşruiyeti Desteklemek İçin Ulusal Birlik", demokrasi yanlılarının 24 gündür gösterilerine devam ettiği Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda dün bir açıklama yaparak, başta ABD Büyükelçiliği olmak üzere Kahire'de yabancı temsilciliklere yürüyüşler düzenleneceğini duyurmuştu. Açıklamada ayrıca, Mansura şehrinde meydana gelen şiddet olaylarına tepki olarak Savunma Bakanlığı ve İnsan Hakları Ulusal Konseyi Genel Merkezi'ne doğru iki ayrı yürüyüş düzenleneceği de ifade edilmişti.

Mısır'ın üçüncü büyük kenti Mansura'da, 19 Temmuz Cuma akşamı darbe karşıtı göstericileri hedef alan silahlı saldırıda 3 kadın hayatını kaybetmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!