Mumcu'nun aracı İzmir'de sergilenecek

Ankara'da 20 yıl önce evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu'ya ait aracın enkazı İzmir Basın Müzesi'nde segilenecek.

Mumcu'nun aracı İzmir'de sergilenecek

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 1993 yılında arabasına yerleştirilen bombanın patlatması sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu'ya ait aracın enkazının mirasçılarına iadesine karar vermişti.


Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Başkanı Atilla Sertel, 20 yıl önce suikasta kurban giden Uğur Mumcu'nun otomobilinin enkazının aile üyeleri tarafından İzmir Basın Müzesi'nde sergilenmek üzere verileceğini açıkladı.

Gazeteci Uğur Mumcu'nun kullandığı ilk bilgisayarında müzede yer aldığını söyleyen Sertel, "Patlama sonrası aracın kalan enkazının aileye verileceği öğrendik. Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu bu konuda bir açıklaması oldu. Aracın enkazının basın müzesine getirileceğini söyledi. Bu bizim için çok önemlidir. Aracın enkazı müzeye gelirse aydınlanamayan bir cinayetin enkazını sergilemiş olacağız. Enkazın sergilenmesi sonrası çok sayıda vatandaşımızın müzeye geleceğini düşünüyorum. Pek çok öldürülen gazetecinin eşyası da müzede bulunuyor. Ziyarete gelen insanlar müzede duygulu anlar yaşıyor" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!