Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlardan gelen talep doğrultusunda, bilgisayarı bulunmayan ya da eski bilgisayarları ihtiyacı karşılamayan muhtarlıklara özel yazılım yüklü bilgisayar ve yazıcı hediye edildi.

Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşla devletin ilk buluşma noktası olan muhtarlıkların daha sağlıklı hizmet verebilmesi için teknolojik altyapı desteği sağlıyor. Bu doğrultuda muhtarlıklardan gelen talepler üzerinde bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan muhtarlıklara 40 bilgisayar ve yazıcı daha hediye edildi. Geçtiğimiz ay 19 muhtarlığa yapılan teknolojik desteğin ardından, bu kez Gönül Dostları Sofrası'nda düzenlenen törenle bilgisayarlar Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından muhtarlara teslim edildi.

"Her sorun bizim sorunumuz"
Büyükşehir Belediyesi olarak sadece ana arterlerde değil, tüm mahallelerde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Muhtarlarımızdan da bilgisayarlarla ilgili talepler geldi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da 'bizim sorunumuz değil' demedik. Hemen gerekli çalışmayı başlattık. Geçtiğimiz ay bir bölümünü teslim etmiştik. Yine temin edilen bilgisayarları hiç beklenmeden dağıtıyoruz. Vatandaşla devletin ilk temas noktası olan muhtarlıklarımızın da daha kaliteli hizmet vermesini hedefliyoruz. Gerek muhtarlarımız, gerek ilçe belediyelerimiz gerekse hükümetimizin destekleriyle hayata geçirdiğimiz çalışmalarla Bursa kabuk değiştiriyor" diye konuştu.
Bilgisayar alan mahalle muhtarları adına konuşan Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şener ise, "Başkanımızla bir toplantıda bu sorunumuzu dile getirmiştik. Başkanımız bu konuda bize söz verdi ve bugün bilgisayarlarımızı alıyoruz. Gerek bilgisayar desteği gerekse mahallelerimize yapılan diğer hizmetler nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Altepe, muhtarlara bilgisayarları teslim ederken, toplu fotoğraf çektirdi.

Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu Muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!