Muharrem İnce: Size gülümsemeyi öğreteceğim yeniden

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Esenyurt'ta konuştu. İnce, "Erdoğan, 54 doğumlu ilkokula gittiğinde 75 kişilik sınıf varmış.. Esenyurt'ta 66 kişilik sınıflar var. Türkiye'nin neresinde hangi okulunda ne varsa biliyoruz. Erdoğan'ın babayiğit adamlarından biri gelsin baksın buraya. " diye konuştu. İnce, "Bana 'gariban' diyor. Ben garibanların adayıyım doğru. Rakibim beyaz Türk, sarayında beyaz çay içiyor. Ben sizin gibi siyah çay içiyorum. Onun için o beyaz Türk, ben zenci" dedi.

Muharrem İnce: Size gülümsemeyi öğreteceğim yeniden

Muharrem İnce'nin Esenyurt'ta yaptığı konuşmasından satır başları:

"Memleketi batırıyorlar, kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmemiz lazım."

"Sizden bir isteğim var, Erdoğan bana çırak diyor ya, desin önemli değil, zaten o herkesle, dünyayla kavga ediyor. Benim derdim kavga değil, fabrika. Benim derdim AVM'lerde asgari ücrete ezdirilen çocuklar var ya onları adam gibi yaşatmak. Sayın Erdoğan madem ekonomiyi biliyorsun, madem ki ekranlarda aleyhime atıp tutuyorsun. Ben diyorum ki istediğin bir kanalda milletin karşısında 81 milyon karşısında, çık karşıma diyorum."

"Emin olun ki bir kriz kapıda. Bunu yeni taze bir kanla aşarız. Bir taze kan güven veren, güçlü bir taze kan ve sağlam bir kadro. Geleceğe umutla bakacağız. Size gülümsemeyeği öğreteceğim yeniden. Size huzur vaat ediyorum, barış vaat ediyorum."

"Size bir hayalimi daha söyleyeyim. Bir milletvekili arkadaşım, karton toplayan çocuk görmüş. Çocuğa hayalini sormuş, "En büyük hayalin ne" demiş, karton toplayan çocuk  "Abi büyük karton bulmak istiyorum, büyük kartonda çok para var" demiş. Çocuğu görüyor musunuz? Ben size bir şey söyleyeyim mi, ben sizin çocuklarınıza güzel hayaller kurduracağım."

"Aranızdan ayrılmadan önce, bu gece mübarek bir gece. Kadir Gece'nizi de şimdiden kutluyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum, kendimi size emanet ediyorum. Sağ olun, var olun, çok teşekkür ediyorum"

"Allah'ın izni milletin isteği ile bu iş tamam. 24 Haziran'da sandığa gideceğiz. Ben meydanlarda iş, ekmek, gelecek diyorum. Benim rakibim, zengin mi zengin. Varlıklı mı varlıklı. Hler şeyi var ama projesi yok. 16 yıldır Türkiye'yi yönetiyor 3 tane proje açıkladı. Stat yapacakmış, park yapacakmış, kıraathane yapacakmış. Bedava kek yiyeceksiniz. Ustayım diyordu meğer kek ustasıymış.

Bazen düşünüyorum, Erdoğan kapıdaki krizi görüyor ve bu krizle İnce uğraşsın diye bana mı teslim etmek istiyor ülkeyi diye. Ama merak etmeyin uzman ekonomi ekibim var. Merak etmeyin.

O manşetleri atıyor ben manşetlere karşı savaşıyorum. Onun yanında medya var benim yanımda milletim var. O artık eskisi gibi değil. Milletin evladı benim, halk çocuğu benim. 81 milyonu seviyorum. Burada diyor ki birisi Esenyurt'u kaybedersek Mekke'yi kaybederiz. Doğrusu şu Esenyurt'u kaybedersek cukkayı kaybederiz. Geç onları geç. İsrail ile gizli anlaşma yaptılar mı? İsrail'den tohum almaya devam ediyorlar mı? Meydanlara gelip elinde Kuran nutuk atıyorsunuz. Kimse bize Müslümünlık taslıyamaz. Bunlar ayıp şeyler.

Benim size vaadin bereket fışkıran topraklar, bacaları tüten fabrikalar. Bedava kek yemek isteyenler Erdoğan'a oy versin.

'BENİM DERDİM KAVGA DEĞİL, FABRİKA'

54 doğumlu ilkokula gittiğinde 75 kişilik sınıf varmış, Esenyurt'ta 66 kişilik sınıflar var. Türkiye'nin neresinde hangi okulunda ne varsa biliyoruz. Allah'ın izniyle bügün Esenyurt'tayım. Yarın Diyarbakır'dayım. Bugün Esenyurt'ta hangi sınıfın 66 kişi olduğunu varsa Erdoğan'ın babayiğit adamlarından biri gelsin baksın buraya. İstanbul'un parklarında uyuşturucu kullanılıyor. Bir öğretmen olarak size söz veriyorum hepsini temizleyeceğim.

Sıkı durun çin'den çöp ithal ettik. Kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmek lazım. Benim derdim fabrika fabrika. AVM'lerde asgari ücrete ezdirilen çocukları adam gibi yaşatmak benim derdim. "

Seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt Meydanı'nda düzenlenen mitingde İnce, 24 Haziran'da milletin sandığa gideceğini, meydanlarda iş, aş, ekmek, gelecek, eğitim dediğini anlattı.

İnce, "Bir de rakibim var benim. Benim rakibim, zengin mi zengin, varlıklı mı varlıklı. Uçakları, örtülü ödeneği, valileri var. Her şeyi var ama projesi yok. 16 yıldır Türkiye'yi yönetiyor, 40 gündür 3 tane proje açıkladı. Stad yapacakmış, park yapacakmış, kıraathane açacakmış. Sen Esenyurt'a belediye başkanı mı oluyorsun, Türkiye'ye Cumhurbaşkan mı oluyorsun? Projelere bak. 'Stad yapacağım, park yapacağım, kıraathane yapacağım.' Bedava kek yiyeceksiniz. Üzümlü kek var, çikolatalı var. 'Ustayım' diyordu, meğer kek ustasıymış." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde gençlere iş bulacağını, fabrika kuracağını, çocukları eğiteceğini anlatan İnce, "Bazen düşünüyorum. Acaba diyorum Erdoğan, kapıdaki ekonomik krizi görüyor, 'bu ekonomik krizle ben uğraşmayayım, İnce uğraşsın' diye, bilerek bana Türkiye'yi mi teslim ediyor? Ama merak etmeyin çok sağlam bir ekibim var. Çok nitelikli ekonomistler var yanımda. Bir büyük kadro var, bu gemiyi limana rahatlıkla yanaştıracağız hiç merak etmeyin." diye konuştu.

23 Haziran'da yapmayı planladıkları Büyük İstanbul Buluşması'na 2 milyon kişinin katılmasını istediğini ifade eden İnce, şöyle devam etti:

"Benim rakibim kim? Benim rakibim bir beyaz Türk. İşi düzgün, cukka sağlam, sarayda yaşayan bir beyaz Türk. Karşısında da bu milletin zencisi var. Zencisi benim, beyaz Türk'ü o. Bana 'gariban' diyor. Doğru. Ben garibanların adayıyım doğru. Rakibim beyaz Türk, sarayında beyaz çay içiyor. Ben sizin gibi siyah çay içiyorum. Onun için o beyaz Türk, ben zenci. Bütün televizyonlar, gazeteler onun. O manşetleri atıyor ben manşetlere karşı savaşıyorum. Onun yanında medya var, benim yanımda millet var. O artık eskisi gibi değil. O saraylı, o fakirlik günlerini unuttu. O, pahalı elbiseler, pahalı saatler, pahalı uçaklar, pahalı helikopterler, onlarla yaşıyor. Milletin evladı benim, halk çocuğu benim."

"BU KLASİK NUMARALARA ALDIRMAYIN"

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin "Burayı kaybedersek Mekke'yi kaybederiz" sözlerini hatırlatan İnce, "Doğrusu şu; 'Esenyurt'u kaybedersek, cukkayı kaybederiz' diyor. Geç onları. Mekke, Müslümanların kutsal yeri, senin tekelinde mi orası? Kimsin sen?" diye konuştu.

AK Parti'nin İsrail politikasına değinen İnce, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Mavi Marmara'da insanlarımız yaşamlarını yitirdi. Sonra çıktı onlara ne dedi? 'Bana mı sordunuz giderken' dedi. İsrail ile gizli anlaşma yaptılar mı? Yaptılar. İsaril'den tohum almaya devam ediyorlar mı? İsrail'le petrol taşımacılığı yapıyorlar mı? Şu anda bir Filistinli, Türkiye'ye gelmek istese, Filistinli vize alacak ama bir İsrailli gelmek istese vizesiz geliyor. Seçim yaklaştı mı bunlar bu numaraları çok çekerler. Bu klasik numaralara aldırmayın. Daha önce söylemiştim meydanlara gelip elinde Kuran ile nutuk atıyorsunuz. Hepimiz elhamdülillah Müslümanız. Ben de söyledim o zaman. 'Elinde Kuran, dilinde yalan, kursağında haram, meydandaki Erdoğan' dedim. Kimse bize Müslümanlık taslayamaz, Müslümanlığı bunlardan mı öğreneceğiz? AK Parti'den sonra mı Müslüman olduk biz? Bunlar ayıp şeyler. meydanlarda bunlar konuşulmaz. İş konuşulur, aş konuşulur."

Millete stadyum, park, kıraathane vaat etmediğini dile getiren İnce, "Benim size vaadim bereket fışkıran topraklar, bacaları tüten fabrikalar. Bedava kek yemek isteyenler Erdoğan'a oy versin. Fabrikada iş isteyenler bana oy versin." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen günkü bir konuşmasında "Ben, tek parti döneminde 75 kişilik sınıflarda okudum" sözünü hatırlatan İnce, "Tek parti dönemi, 1950'de bitti. Erdoğan 1954 doğumlu. Doğmadan kaç sene önce ilkokula gitmiş. Ben de rahmetli babama biraz kızdım, bana beni doğmadan niye okula göndermedin diye?" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce, sözlerini, "Emin olun ki bir kriz kapıda. Bunu yeni taze bir kanla aşarız. Bir taze kan, güven veren güçlü bir taze kan ve sağlam bir kadro. Geleceğe umutla bakacağız. Size gülümsemeyi öğreteceğim. Yeniden size huzur vadediyorum, barış vadediyorum." diye tamamladı.

Meydandaki vatandaşların Kadir Gecesi'ni kutlayan Muharrem İnce, daha sonra beyaz güvercin uçurarak mitingini tamamladı.

BAĞCILAR'DA KONUŞTU

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Bağcılar'da konuştu, İnce, "Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye'de demokrasi olmadığını biliyorlar. Türkiye'de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. " diye konuştu.

"AK Partililer de kardeşim Ülkücüler de kardeşim. Fakirlikten gelip saraylı olmadan cumhurbaşkanı olmak istiyorum.

Bütün partilerin seçim vaatlerini okudum. Bazı projeler çok hoşuma gitti. Hiç fark etmez. Başka partilerin projesi de olsa memleketin yararına olursa o projeleri de yapacağım söz veriyorum. Türkler Orta Asya'da atı vardı, yoğurdu vardı, kuru eti vardı. O yüzden bozkırlarda başarılı oldu. 2018'de başarılı olmak için iyi eğitilmiş gençlere ihtiyaç vardır. Kindar nesil istemem sevgi dolu nesil isterim. Zorla dindar kindar nesil olmaz. Veli çocuğuna fıkıh kelam aldırmak isterse seçmeli olarak bu dersleri vereceğiz. Obürü de geldi ben istemiyorum dedi. Sen de gidemezsin. Ailenin bileceği bir iş bu.

Gelecek 100 yılı kaçırmak istemiyorum. Bu değişimi kavrayamazsak 100 yıl fakir oluruz. Ben elektrikli otomobil diyorum o benzinli otomobil diyor. Nanoteknoloji diyorum, uzay madenciliği diyorum. Erdoğan'dan 3 proje geldi. Park yapacakmış, kıraathane açacakmış, park açacakmış.. Sen Bağcılar belediye başkanı mısın?

Köprüyü yıkacakmış diyor, kim dedi sana yıkacakmış diye? Saray'daki zihniyeti yıkacağım, Sarayı neden yıkayım?

Erdoğan 2002 yılında yola çıkarken başka biriydi. Şu anda Erdoğan beyaz Türk ben de Türkiye'nin zencisiyim. Harama bulaşan o ben değilim. Statükocu o ben yenilikçiyim. Bayaz çayı içen o sizinle siyah çayı içen benim. Muhafazakar kardeşim sana yakın olan benim ben. Gazetelerin manşetini atan Erdoğan gazete patronları ile kavga eden berim ben. İsrail ile gizli anlaşma yapan o Filistinlilerin hakkını savunan benim.

Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye'de demokrasi olmadğını biliyorlar. Türkiye'de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. 16 senedir yönetiyor. Bütün dünyada böyle olmuş, değiştirmekte fayda vardır, huzur vardır huzur. Başımı kapatıyorum kapat, açıyorum aç. Hiçkimsenin kıyafetiyle uğraşmadan, Türk Kürt diye ayırmadan.. Kadınlara sesleniyorum mutfakta aş mı fişer taş mı pişer siz biliyorsunuz. Şu anda 100 kadından 32'si çalışıyor bunu 2 katına çıkaracağız.

O imam hatip lisesindeki günlerini unuttun artık amerikan emparyalizminin adamı oldun."

KÜÇÜKÇEKMECE'DE KONUŞTU

Küçükçekmece'deki mitinginde "İnce başkan" sloganlarıyla karşılanan Muharrem İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

"Emin olun 30  yıldır siyasetle uğraşıyorum; böyle bir tablo görmedim. Allah'ın izni milletin isteğiyle bu iş tamam.

"CUMHURBAŞKANI ADAYI MI, YOKSA KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI BELLİ DEĞİL"

Gençleri iyi eğiteceğiz, onlara iş bulacağım diyorum... Üretim ekonomisi, çiftçiye ucuz mazot, tarıma dayalı sanayi, kobileri destekleyeceğiz diyorum... Emekliyi rahat ettireceğiz, esnafın borçlarını sileceğiz, meraları denizleri atıl olmaktan kurtaracağız diyorum... Gelecek, uzay, quantum, teknoloji, tasarım diyorum... Ben bunları söylerken bir de benim bir rakibim var. Yuhalamayın sonra bana 'terbiyesiz' diyor. Ama ben onun seviyesine düşmem ona cevap vermem. Cumhurbaşkanı adayı başka bir Cumhurbaşkanı adayına 'terbiyesiz' demez. Ama mizah yaparım, makaraya sararım. Makaraya sarmak için zeka lazım varsa kullanırsın. Şimdi ben gelecek diyorum, uzay madenciliği diyorum; benim rakibim de 3 tane ciddi proje açıkladı. İlk önce 'stat yapacağım' dedi. İki 'park yapacağım' dedi. Üç 'kıraathane yapacağım' dedi. Yani Türkiye'ye cumhurbaşkanı adayı mı? Yoksa Küçükçekmece belediye başkan adayı mı anlamadım. Sonra 'kıraathane de kekler bedava' dedi. Yani 81 milyonu keklemeye çalışıyor. Meydan meydan gezip ben ustayım diyordu meğer kek ustasıymış. 16 sene sonunda millete vaadi kek, kek... Üzümlü mü çikolatalı mı o da belli değil... Size sesleniyorum sağcı-solcu, başı açık-başı kapalı, Ak Partili-CHP'li, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, kadın-erkek herkese sesleniyorum. 81 milyondan kek yemek isteyen Erdoğan'a versin; fabrikada iş isteyen bana versin.

"ERDOĞAN İLKOKULU 75 KİŞİLİK SINIFTA, ÜNİVERSİTEYİ TEK KİŞİLİK SINIFTA OKUMUŞ"

Erdoğan diyor ki 'ben tek partili dönemde 75 kişilik sınıflarda okudum' diyor. Tek parti dönemi 1950'de bitti. Erdoğan 54 doğumlu yani anasından doğmadan 4 sene önce ilkokula başlamış. Ben de rahmetli babama kızıyorum şimdi. Niye ben doğmadan beni ilkokula yazamadı diye. Yalnız garip bir şey Erdoğan, ilkokulu 75 kişilik sınıfta okumuş, üniversiteyi tek kişilik sınıfta okumuş.

"BENİM ZAMANIMDA TEK BİR YARGI ÜYESİ BENİM RAKİPLERİMİ ELEŞTİREMEYECEK"

Ne yapacağız? Kalkınma bankasını,Halkbank'asını bankaları yeniden yapılandıracağız. Yargıyı yeniden yapılandıracağız bağımsız yargı. Benim zamanımda tek bir yargı üyesi benim rakiplerimi eleştiremeyecek. Çünkü yargı iyeleri siyaset yapamaz. Benim cumhurbaşkanlığımda generaller beni alkışlamayacak. Benim cumhurbaşkanlığımda valiler benim değil milletin valisi olacak. Derdimiz çocuklar olacak, ekonomi olacak. Hiç kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden... Çocuklarımız iyi yetiştireceğiz. Bugün İstanbul'da prova yapıyorum. Ne provası? Büyük İstanbul Buluşması... Ne zaman 23 Haziran... Kaç kişi olacağız 2 milyon. (Vatandaşlardan 5... 5... sloganları)  Şimdi 5 milyon topladınız da ben hayır mı dedim. Bizim köyde bir laf vardır. Az ada tez öde derler. Ben ikiye rakızıyım söz mü? (Söz sesleri)

Ben aş diyorum, mutfak diyorum... Bak Türkiye'nin cari açığı 55 milyar dolar, gençlerin yüzde 20'si işsiz... 250 milyar dolar ithalat var, 453 milyar dolar borç var... Bak Türkiye batıyor, kamyon duvara çarpmak üzere. Erdoğan neden erken seçime gitti? Çünkü ekonomik kriz kapıda. O bunu biliyor. Diyor ki 'kriz gelmeden şu seçimi yapayım oyları alayım.'Bu yorgun adam bu krizi atlatamaz. Bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olur... Batarız...  Türkiye'ye yeni bir kan, yeni bir yüz lazım.  "

BAHÇELİEVLER'DE KONUŞTU

CHP'nin  cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bahçelievler'de Haznedar Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

İnce, "Ekonomik kriz kapıda. Eğer Erdoğan bir daha seçilirse Türkiye'de dolar 8-10 lira olacak. Söylemedi, demeyin. Dünyada saygın olmayan yerimiz devam edecek. Bir karanlığa doğru gideceğiz" dedi.

İNCE'DEN GENÇLERE 'BURSUN KESİLMEYECEK' SÖZÜ

"Gençlerle birlikte bu ülkeyi kalkındıracağız" diyen İnce, "Bunu birlikte yapacağız. Sen fizikçisin. Ekonomiyi nasıl düzelteceksin diyorlar. İlk ekonomi ödülünü alan kişi fizikçidir" dedi. Seçim vaatlerinden bahseden İnce, "Her yıl 10 bin öğrenciyi doktora için yurt dışına göndereceğiz. Fizik öğretmeni Muharrem İnce sözü. İki yıl içinde hiçbirinizi tarikat  yurtlarına muhtaç etmeyeceğim, söz. 19 Mayıs'ta, 29 Ekim'de 500'er lira karşılıksız burs alacaksınız. Üniversiteyi bitirdin, iş bulamadın, bursun kesilmeyecek. Kredin kesilmeyecek. İş bulana kadar devam edecek" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!