Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Muharrem İnce: Önümüzdeki hafta her şeyi açıklayacağım

'Yeni parti' iddialarıyla ilgili olarak konuşan Muharrem İnce, 'Kim hain kim bölücü herkes açıklamamda görecek' dedi.

Muharrem İnce: Önümüzdeki hafta her şeyi açıklayacağım

Muharrem İnce 'Yeni parti kuracak' iddialarıyla ilgili olarak CNN Türk'ten Fulya Öztürk'e konuştu. İnce, "Küskün müsünüz CHP'ye?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi. 

İnce açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Ailemle birlikteyim, burası Ata toprağı zaten bizim için. Sırayla herkes çocuğuna devretmiş. İnşallah bende torunuma devredeceğim.

Önümüzdeki hafta Ankara'ya gideceğim. Pek çok iftiralar var. Önümüzdeki hafta her şeyi açıklayacağım. Kim hain kim bölücü herkes açıklamamda görecek. Hepsinden haberim var. Pek çok gerçek, pek çok yalan var."

YAŞAR OKUYAN'IN İDDİALARINA YANIT

İnce ayrıca, Twitter hesabından, Yaşar Okuyan'ın kendisi hakkındaki iddialarına, "Elbise değiştirir gibi parti değiştiren siyasi mevta Yaşar Okuyan'ın hakkımda söylediği yalan ve iftiralarla ilgili dava açacağım. Her partide yaşama özelliği bulunan bu Yaşar'a yalan ve iftiralarını mahkemede ispat etme hakkı veriyorum" ifadeleriyle yanıt verdi. 

İNCE: BEN PARTİ KURUYORUM DEMEDİM

Öte yandan Habertürk'e de konuşan İnce CHP'yi böleceği eleştirilerine de yanıt verdi.

Parti kuracağına yönelik iddialara yanıt veren Muharrem İnce, "Ben parti kuruyorum demedim hiç. Parti kurmuyorum. Harekete geçiyorum. Halkla beraber yola çıkıyorum" ifadelerini kullandı.

"Bugünkü sistemde bölmek mümkün değil. Ben bir parti kurup gidip bunu Cumhur İttifakı'na mı ekleyeceğim" dedi.

İnce, yeni haftada Ankara'da sürece ilişkin açıklamalarda bulunacağını bildirdi. Tartışma sürerken CHP genel Merkezi'nde önemli bir görüşme gerçekleşecek.

Hiket Çetin ve Murat Karayalçın yaklaşık 1 saat sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. CHP'de gözler bir yandan da Kılıçdaroğlu'nun yeni A Takımına çevrilmiş durumda. Dün parti meclisi ile ilk toplantısını yapan Kılıçdaroğlu'nun yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu yarın açıklaması bekleniyor.

MYK'nın ilk toplantısını da Salı günü yapacağı belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!