Muharrem İnce: İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım

Elazığ'da konuşan İnce, "Erdoğan eski defterleri açma bak açarım altında kalırsın... İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım" dedi.

Muharrem İnce: İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım

İnce'nin Elazığ'da yaptığı konuşmadan öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Az önce faizler yine yükseldi, dolar yine gidiyor. Türkiye'nin büyük sorunlarının çözümü için taze kana ihtiyacı var. Neyle kavga ediyorsa o yükseliyor. Dolarla, avroyla kavga etti o yükseldi. İnce'yle kavga etti. İnce yükseliyor. Benim anlayışımda bir bardak çaya para bulamazken 4500 liraya beyaz çay içmek yok.

Marmaris'te 300 odalı bir yazlık saray yaptırıyor. Allahın izniyle cumhurbaşkanıolduğumda engelli çocuklara vereceğim. 

"Sen fabrika yapabilir misin?"

Anasız babasız büyüyen çocuklarımız var. Bu çocuklarımız 18 yaşına kadar devlet gözetiminde. Sizin huzurunuzda söz veriyorum. cumhurbaşkanı seçildiğimde kimsesiz çocukların hepsini devlet güvencesine alacağım. İşçi olan işçi, memur olan memur olacak. 81 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti kimsesiz çocuklara bakamıyorsa yazıklar olsun. Son günlerde şunu demeye başladı. O bana bay Muharrem diyor ben ona bay bay Recep diyorum. Köprü, tünel yapabilir misin diyor. Sen fabrika yapabilir misin?

Tekeli sattın, büyük ustalık dönemim diyorsun. Senin bu sefer emeklilik dönemin. Milleti böldün, parçaladın. 'Senden benden' dedin. Bizim zihniyetimizde bu yok. Bi' var biz.

96. miting

Her türlü terörle mücadele edeceğiz. Atıl kalan sanayimizi devreye sokacağız. Onun dediği gibi her mahalleye kıraathane açarak olmaz bu işler. Benim sloganım Hak, hukuk, adalet. Erdoğan'ınki: Çay, kek, oralet.  Çayla kek varmış bedava. E gündüz çayı keki yedin akşam yemeği ne olacak? Menüyü zenginleştirdi. Önce çay ve kek vardı. Çorba da ekledi. Acaba yoruldu da bana açıktan iktidarı veremeyip böyle mi veriyor diye düşünüyorum. Türkiye'yi bir ucundan bir ucuna geziyorum. 42. günde 96.mitingim Erdoğan herhalde 45 civarında yaptı.

"Her şeyi biliyor ama diploması yok"

Size bir şey anlatayım. Biri bana oy vereceğini söyledi ve nedenini şöyle anlattı; senin mitinginde birisi bayıldı, Erdoğan'ın mitinginde de bayıldı. Erdoğan kafasına su dökün dedi. Sen doktor arkadaşlar ilgilenin dedin diyor. Her şeyi biliyor ama diploması yok ortada.

"YSK'nın önüne gideceğim"

24'üne kadar herkes üç kişiyi ikna edecek. Amcaoğlu,teyze, dayıoğlu. Akşam sandık açılırken de orada olacağız. Daha sonra seçim kurulunun önüne gideceğiz. Daha sonra benim işim başlıyor. Oyumu kullandıktan sonra Ankara'ya gideceğim. YSK'nın önüne. Emin olun bu iş tamam. Ben bu değişim rüzgarını görüyorum. 

"İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım"

Her gün bir şeyler söylüyor. Tam 20 sene öncesine gitmişler. Dershanelerde iki türlü öğretmen çalışır. Emekliler için prim ödenir ama hiçbir faydası yoktur onun. Emekliler o paranın kendisine verilmesini isterler. Erdoğan eski defterleri açma bak açarım altında kalırsın. Dershanede 20 sene önce ceza kesilmiş. E ne olmuş? Sonra ödenmiş. İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!