Muharrem İnce ilk 100 günde yapacaklarını açıkladı!

Hatay'da konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002'deki Erdoğan olmadığını söyledi. İnce, "Önce saraya çıktı, sonra dava arkadaşlarını sattı. Beraber yola çıktığı kimse kalmadı" dedi. İnce, "Türkiye Cumhuriyeti Erdoğan'dan daha büyüktür" diye konuştu. Hatay'da konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi durumunda ilk bir haftadan başlayıp 100. güne kadar yapacaklarını anlattı. İnce, "Ayırmayacağım, kayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım" dedi.

Muharrem İnce ilk 100 günde yapacaklarını açıkladı!

Seçilmesi durumunda ilk iş olarak OHAL'i kaldıracağını belirten İnce, "Hemen ilk 1 haftada OHAL'i kaldıracağım. İki Merkez Bankası özerk bir yapıya kavuşacak. Bakanlar Kurulu'nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yapacağım. Bakanlar arasında liyakat esas olacak. Her kesimden insan olacak" diye konuştu.

Türkiye'de sporun siyasallaştığı söyleyen İnce, "Erdoğan 2002'de iktidara geldiğinde Türkiye dünya kupasında üçüncüydü. Bugün dünya kupası başladı Türkiye yok. Spor siyasallaştı. Kulüp seçimlerine müdahale ediyor. Passolig'i kaldıracağım" dedi.

'ÖNCE SARAYA ÇIKTI, SONRA DAVA ARKAŞLARINI SATTI'

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

O beğenmedikler Cumhuriyet, 90-100 yıllık tarihinde 2 kez kazandı. Biri Hatay, diğeri Kıbrıs. Atatürk, 1938'in Mayıs ayında rahatsızlığına rağmen Adana ve Mersin gezileri yaptı. Yabancı kuvvetlere gözdağı verdi. Ben buradayım dedi. Atatürk, Hatay için Adana'ya ve Mersin'e geldi. Atatürk bir Hatay şehididir.

2002'den sonra bir şeyler değişmeye başladı. O artık 2002'deki Erdoğan değil. Önce saraya çıktı, sonra dava arkadaşlarını sattı. Beraber yola çıktığı kimse kalmadı. Beraber yola çıktıklarından, partinin kurucularından, kardeşim dediklerinden kimse kalmadı, onları sattı.

​'MEYDAN DOLUYSA SEVİN, BALKONLAR DOLUYSA İŞ İYİ, ÇATILAR DOLUYSA KAZANDIN DEMEKTİR'

'Yerliyim, milliyim' dedi, 95 yıllık cumhuriyet ilk kez onun döneminde toprak kaybetti. Rahmetli Süleyman Şah sağlığında bile o kadar seyahat etmedi.

Deneyimli bir siyasetçi diyor ki, 'Meydan doluysa sevinebilirsin. Balkonlar doluysa iş iyi demektir. Çatılar doluysa kazandın demektir.' Arkadaşlar o apartman çökmesin aman dikkat edin.

İlk kez bu seçimde 81 milyon kazanacak. Erdoğan kazanırsa dünyadaki yalnızlığımız devam edecek. Dolar ve faiz yükselecek. İnce kazanırsa umutlarımız tazelenecek.

'TERÖR ÖRGÜTLERİYLE AMANSIZ MÜCADELE EDİLECEK'

Cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir haftadan başlayıp yapacaklarını anlatıyorum. İlk bir haftada yeminden sonra 7 gün içinde başlayıp 100. günde bitecek işlerim. 1- OHAL'i kaldıracağım. 2- Merkez Bankası özerk yapıya kavuşacak. 3- Bakanlar Kurulu'nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde atayacağım. Liyakat esas olacak, toplumu kucaklayacak. PKK, IŞİD, FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek. 

Erdoğan 2002'de iktidara geldiğinde Dünya Kupası'nda üçüncüydü. Bugün katılamıyoruz bile. Pasolig'i hemen kaldıracağım. Türkiye'nin Şam büyükelçisini hemen atayacağım. Suriye'nin toprak bütünlüğü esas olacak. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye'de barış, bölgede barış, dünyada barış. 

'MEDYA YALAKA OLMAKTAN VAZGEÇECEK'

Bağımsız, tarafsız adil bir yargı için cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmayacak yargıçlar arıyorum. Hak arama ve özel hayatın gizliliği. Sizlere namus sözü 81 milyonun hiçbirinin telefonu dinlenmeyecek. KHK'larla işten atılan kardeşlerim hakkınızda bir dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. İşten atılmışsın hakkında dava yok, hemen işe döneceksin. 

Başta Kuleli Askeri Lise olmak üzere kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım. Askeriyede FETÖ'cü var diye askeri liseyi kapatıyorsun. Medyayla ilgili yasalar çıkaracağız. Medya yalaka olmaktan vazgeçecek.

'CEMEVLERİNİN STATÜSÜNÜ İBARETHANE OLARAK DEĞİŞTİRECEĞİZ'

Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz. Kamuda müdür olmanın, genel müdür olmanın kurallarını koyacağız. Öğretmene, polise, hemşireye, din görevlisine 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz. 

Ekonomiyle ilgili temel kurulların özerkliğini sağlayacağız. Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz. Ziraat Bankası kredilerinin yüzde 80'ini çiftçiye verecek. Eximbank'ı yeniden düzenleyeceğiz. 

'AB İLE MÜZAKERELERİ HIZLANDIRACAĞIZ'

AB ile müzakereleri hızlandıracağız, hemen masaya oturacağız. Hemen bir Avrupa turu yapacağım. Bütün başkentleri gezip yeni Türkiye'yi anlatacağım. 

Hiçbir okula zorunlu bağış alınmayacak. Çocuklar hiçbir sınava ücretle girmeyecekler. 24 Kasım'da her öğretmene bir maaş ikramiye vereceğiz. Bölünen üniversitelerin tamamı yeniden birleştirilecek, öğretmenlere mülakatı kaldıracağız.

Çiftçinin mazotu 3 lira olacak. Asgari ücret 2200 lira olacak. En düşük emekli maaşı 1500 lira olacak. Biz size Kurban Bayramı'nda bir asgari ücret vereceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğim. Spor yönetimi özerkleşecek. Çocuk bezindeki yüzde 18 KDV inecek.

100 İÇİNDE YAPACAKLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir haftadan başlayıp yapacaklarını anlatıyorum. İlk bir haftada yeminden sonra 7 gün içinde başlayıp 100. günde bitecek işlerim. 1- OHAL'i kaldıracağım. 2- Merkez Bankası özerk yapıya kavuşacak. 3- Bakanlar Kurulu'nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde atayacağım. Liyakat esas olacak, toplumu kucaklayacak. Terörle mücadele PKK, IŞİD, FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek. 

Erdoğan 2002'de iktidara geldiğinde Dünya Kupası'nda üçüncüydü. Bugün katılamıyoruz bile. Pasolig'i hemen kaldıracağım. Türkiye'nin Şam büyükelçisini hemen atayacağım. Suriye'nin toprak bütünlüğü esas olacak. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye'de barış, bölgede barış, dünyada barış. 

Bağımsız, tarafsız adil bir yargı için cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmayacak yargıçlar arıyorum. Hak arama ve özel hayatın gizliliği. Sizlere namus sözü 81 milyonun hiçbirinin telefonu dinlenmeyecek. KHK'larla işten atılan kardeşlerim hakkınızda bir dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. İşten atılmışsın hakkında dava yok, hemen işe döneceksin. 

Başta Kuleli Askeri Lise olmak üzere kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım. Askeriyede FETÖ'cü var diye askeri liseyi kapatıyorsun. Medyayla ilgili yasalar çıkaracağız. Medya yalaka olmaktan vazgeçecek.

Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ, ERDOĞAN'DAN DAHA BÜYÜKTÜR"

Türkiye'nin Şam Büyükelçisi'ni hemen atayacağım. 2002'ye kadar Türkiye Cumhuriyeti 13 anlaşma imzalanmış. Erdoğan döneminde 49 anlaşma imzalamış. Dostum Esad, boğazda tur, Fenerbahçe Halep'te maç yapacak. Ne oldu? Kişisel kapris. Türkiye Cumhuriyeti Erdoğan'dan daha büyüktür. Kusura bakmasın.

"O ZAMAN HUKUK FAKÜLTELERİNİ DE KAPAT"

Sizlere namus, şeref sözü; hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek. KHK ile işten atılan kardeşlerim hakkınızda dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. Ama KHK ile işten atılmışsan ve dava açılmamışsa hemen işe döneceksin. Kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım. Askeriyede FETÖ'cü var diye askeri liseleri kapatıyorsun. Hakimlerin üçte biri FETÖ'cü. O zaman hukuk fakültelerini de kapat.

'ERDOĞAN ARTIK HAYALLERİ OLMAYAN BİR ADAM'

2002'deki heyecanlı, iddialı bir Erdoğan yok karşınızda. AK Parti'li kardeşim yorgun, heyecansız insanlara tepeden bakan kibir dolu bir Erdoğan var. Arkadaşlarına sırt çeviren bir Erdoğan var. Adalet, kalkınma demiyor, kıraathane diyor. Keke kanacak olan varsa şunu söyleyeyim, şeker fabrikalarının hepsini sattı kekler de şekersiz olur.

Erdoğan artık hayalleri, heyecanı olmayan bir adam. Artık kekin ötesinde hayali olmayan bir adam. Yerli otomobil deyince kaportasını anlıyor, ben beynini anlıyorum.

Ayırmayacağım, kayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım.

'YARDIMLAR HER YIL ENFLASYON ORANINDA ARTACAK'

'İnce kazanırsa yardımları kesecek' diyorlar. Doğum, gebelik, şartlı eğitim, muhtaç asker ailelerine yardım, engelli bakımı, fakir muhtaç yardımı gibi yardımlar asla kesilmeyecek. Enflasyon oranını da artıracağız. Bu yardımlar her yıl enflasyon oranında artacak.

"ÜNİVERSİTELERİ BİRLEŞTİRECEĞİM"

100 gün içinde Erdoğan'ın böldüğü bütün üniversiteleri birleştireceğim. 100 gün içinde hiçbir okula zorunlu bağış alınmayacak. En değerli varlığımız evlatlarımızı öğretmenlere teslim ediyoruz. Her öğretmene 24 Kasım'da ikramiye vereceğiz. Mülakatı kaldıracağız. Erdoğan artık adalet, kalkınma demiyor. Kıraathane diyor. Arkadaşım aradı dedi ki, Yalova Seyahat bile kek,çay veriyor.

Ben kuantum diyorum, uzay teknolojisi diyorum o 'kek' diyor. Yani artık Erdoğan vizyonu, heyecanı olmayan bir Erdoğan var.

Alanlarda bir yalan söylüyorlar 'İnce seçilirse yardımları kesecek' yardımların hiçbirini kesmeyeceğim size namus sözü, şeref sözü. Yardımları her yıl enflasyon oranında arttıracağım.

Cumhurbaşkanı seçildiğimde kimseyi ayırmayacağım, kimseyi kayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım.  Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım.
Haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım ama haddini bilmeye de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım.

'SEN ŞİİRDEN NE ANLARSIN CAHİL ADAM'

Benim otuz sene önce yazdığım şiir kitabını almış 'Bak burada erotik sözler var' diyor. Var. Sana mı soracağım? Sen Necip Fazıl'ı hiç okumadın mı cahil adam. Sen şiirden ne anlarsın cahil adam. Ben senin gibi değilim ki. Ben yazdım var mı itirazın? Ben o kitabı getirdim köyün meydanına hediye ettim. 'Alın bu kasaya yardımda bulunun' dedim. Kendi okuduğum okula o parayla fen bilgisi laboratuarı yaptım. Benim bütün hayatımı didik didik ettiler. Bir şey yok ki ne bulacaklar. Öğretmenlik yaptım. Milletin çocukları doktor mühendis oldu ben de onlarla gurur duydum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!