Muharrem İnce: İki sözüm var

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Samsun'da kutladıktan sonra bir diğer Karadeniz ili olan Sinop'ta sevenleriyle buluştu.

Muharrem İnce: İki sözüm var

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sinop'ta kalabalığa 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak başladı. İnce "Coşkusuz kutlanacak son 19 Mayıs olacak" dedi.

"İKİ SÖZÜM VAR"

Muharrem İnce, "İki sözüm var" diyerek sözlerini şu şekilde belirtti; "Birincisi PKK, FETÖ, IŞİD ya da başka terör örgütleri hangisi olursa olsun en kararlı şekilde üstüne gideceğiz pazarlık etmeyeceğiz" dedi. 

"İkincisi yolsuzluklar son bulacak. Bu fakir milletin gelirine kimse göz koyamayacak. Soygunların olmadığı, bankaların boşaltılmadığı bir devlet olacağız. Cumhurbaşkanı sarayda oturmayacak kendi evinde oturacak" dedi.

Sinop Uğur Mumcu Meydanı'nda Sinop halkına seslenen İnce, "1919'da bu millet umudunu yitirmişti. Başkentinde işgal askerleri vardı. Orduları dağıtılmış tersanelerine girilmişti ama 19 Mayıs 1919 Günü Samsun'dan bir umut doğdu o umut yeşerdi. 1919'da büyüdü sonunda Kurtuluş Savaşı'yla birlikte modern bir Cumhuriyet oldu, Türkiye Cumhuriyeti oldu. Bazen moralimiz bozulabilir, Cumhuriyetin kurucularına hakaret ettiler. Kurumları fethettiler, dönüştürdüler, teslim aldılar. Tıpkı Moğollar gibi istila ettiler yağmaladılar. Sümer Bankını, Eti Bankını, limanlarını sattılar insanları aşsız işsiz bıraktılar ve bayramları yasakladılar. Türk milletine sözümüzdür coşkusuz kutlanan son 19 Mayıs'tır. Aziz milletimiz umutlarınızı tazeleyin, umutlarınızı yeşertin yeniden eskiden olduğu gibi hep birlikte, hep beraber bu ülkeyi yağmalatmayacağız. İki sözüm olsun size birincisi PKK, FETÖ, IŞİD ya da başka terör örgütleri hangisi olursa olsun en kararlı şekilde üstüne gideceğiz pazarlık etmeyeceğiz. İkincisi yolsuzluklar son olacak bu topraklarda bu fakir milletin bu fukara milletin onun gelirine onun hazinesine kimse göz koyamayacak. Şeffaf ve denetlenebilir bir ülke olacağız soygunların olmadığı bankaların kurumların içinin boşaltılmadığı bir devlet olacağız her şey milletin gözünün önünde olacak Cumhurbaşkanı sarayda oturmayacak gitsin kendi evinde otursun o sarayı bu ülkenin gençlerine verecek." dedi. 

"SARAYIN BAHÇESİNDE ORGANİK BESİN YETİŞTİRİYOR"

Muharrem İnce hükümetin tarım politikasını, " Kendi sarayında organik ürün yetiştirip, vatandaşa GDO'lu ürün yedirmeyeceğiz. Sarayın bahçesinde organik yumurta yerken, millete 20 günlük tavuk yumurtası yedirmeyeceğiz" şeklinde eleştirdi.

"SİNOP 3 MİLLETVEKİLİNDEN 2 MİLLETVEKİLİNE DÜŞTÜ"

"Sinop'un nüfusu azalıyor. Millet doyduğu yeri neden terk etsin demekki sorun var"

"SINAV SİSTEMİNİ SÜREKLİ DEĞİŞTİRİYORLAR"

"Sınava giriyorlar, sistem değişiyor."

"EY AZİZ ATATÜRK"

"Ey aziz Atatürk bir sana bakıyorum bir de Esad'a küstüm diyen adam"

"Onurlu bir dış politika izleyeceğiz başaracağız bunu"

İnce, Sinop'taki mitinginin sonunda halka karanfil dağıttı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!