Muharrem İnce Hakkari'de konuştu: Bayrak tektir

Hakkari mitinginde konuşan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce ''Sayın Erdoğan ile akşam memleketin sorunlarını konuştuk. Bana dedi ki kinayeli şekilde 'Yarın Hakkari'ye gittiğinde orada Türk bayrağı olacak mı?' Ben de tabii ki olacak dedim. Bayrak tektir'' ifadesini kullandı.

Muharrem İnce Hakkari'de konuştu: Bayrak tektir

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim kampanyasına Hakkari mitingi ile devam ediyor. Dün Edirne'de miting düzenleyen İnce. bugün de Hakkari'de coşkulu bir kalabalığa hitap ediyor. İzmir marşı ile sahneye çıkan İnce, "Bizde ayrı gayrı yok sağa bir şapka verirsek sola da bir şapka" diyerek sekiz köşeli kasketlerini dağıtarak konuşmasına başladı.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye'nin barışa kardeşliğe demokrasiye özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Sayın Temel Karamollaoğlu'na gittim dedim ki Sayın adayımız başarılar diliyorum oradan Sayın Akşener'e gittim rakiplerime başarılar diliyorum dedim. Dün hapishanede Sayın Demirtaş'a gittim dedim ki Selahattin başkan sana da başarılar diliyorum. Akşam Sayın Erdoğan'a gittim emeklilik günleri gelmiş birini yuhalamayın güzel gönderin. Sayın Erdoğan'a da başarılar diledim. Bütün rakiplerim hepsi Sayın Perinçek'i henüz ziyaret edemedim onu da ziyaret edeceğim. 81 milyonla barışmak istiyorum.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME: BANA SORDUĞU BİR SORUYU AÇIKLAMAM LAZIM

Taziyeleri çok önemsiyorsunuz siz. Bir şeyi daha fark ettim yolda gelirken ben el salladığımda karşılık vermeyen hiç kimse olmadı. Sayın Erdoğan ile akşam memleketin sorunlarını konuştuk. Bana sorduğu bir soruyu açıklamam lazım. Bana dedi ki kinayeli şekilde 'Yarın Hakkari'ye gittiğinde orada Türk bayrağı olacak mı?' Ben de tabii ki olacak dedim. Olayları doğru tespit edelim. Tek olan şeyler bir grubun olamaz hepimizin olur. Bayrak tektir.

Sorunumuz Kürt sorunu. Açık yüreklilikle diyeceğiz. Kürt sorunu nedir? Bir siyasal ekonomik kültürel sorundur. Asıl Kürt sorunu bir ahlak sorunudur. Politikacı Diyarbakır'a gelir burada güzel laflar eder. Sonra geçer başka yere bunları unutur bambaşka adam olmuş. Burada yapacağım konuşmayı Rize'de yapamazsam bu siyaseti yapmam ben. Ne Edirnelilere ne size yalan söyleyeceğim. Bazen siz kızacaksınız bana bazen Edirneliler kızacak bazen Diyarbakırlılar kızacak. Biz doğruyu bulacağız.''

"KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURMAK İÇİN HAKKARİ'DEYİM"

Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. Bugün Hakkari'de. Türkiye haritasını gözünün önüne getir. Bir kardeşlik köprüsü kurmak için Hakkari'deyim.

SELO BAŞKAN SLOGANLARI

Türkiye'nin kardeşliğe, huzura, demokrasiye ve özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Hiçkimseyi dışlamadan, herkesi severek... Sayın Temel Karamollaoğlu'na gittim. Başarılar diledim. Oradan Meral Akşener'e gittim. Sonra dün sayın Sayın Demirtaş'ın yanına gittim. İnce'nin bu ifadesinin ardından yurttaşlar "Selo başkan" sloganları attı.

ERDOĞAN'I YUHALATMADI

İnce hemen ardından "Erdoğan'ın yanına gittim. Ona da başarılar diledim" deyince kitle yuhaladı. İnce bunun üzerine lütfen yuhalamayın diye uyarıda bulundu.

İnce şöyle devam etti:

Erdoğan dünkü görüşmemizde banan Hakkari'deki mitinginde Türk bayrağı olacak mı diye sordu? İşte bayraklar burada...

Ben hepinizin cumhurbaşkanı olacağım. Bir sorunumuz var. Sorunumuz Kürt sorunu, açık yüreklilikle söyleyelim. Asıl Kürt sorunu ahlak sorunudur. Politikacılar gelir burada Kürtlerin hoşuna gidecek şeyler söyler. Sonra gider başka yerde konuştuklarını unutur. Burada yapacağım konuşmayı Rize'de yapamazsam bu siyaseti yapmam ben.

"BEN HEPİNİZİN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM"

Olayları doğru tespit edelim. Tek olan şeyler, bir grubun olamaz. Tek olan şeyler hepimizin olur, 81 milyonun olur. Bayrak tektir, onun için Türkün Kürdün Alevinin Şafinin Sünni'nin hepsinindir. Cumhurbaşkanı tektir, CHP'nin cumhurbaşkanı olmaz, HDP'nin cumhurbaşkanı olmaz 81 milyonun cumhurbaşkanı olur. Onun için benim adaylığım açıklandığında, altı oku çıkarttım, Türk bayrağı taktım buraya. Ben hepinizin cumhurbaşkanı olacağım.

"BU SORUNLARI 3 B İLE ÇÖZECEĞİZ"

Bir sorunumuz var, sorunumuz ne? Kürt sorunu. Peki Kürt sorunu nedir? Bir siyasal sorundur, iki ekonomik sorundur, kültürel sorundur, eksik demokrasi sorunudur. Say da say. Ama asıl Kürt sorunu bir şeydir, asıl Kürt sorunu bir ahlak sorunudur. Neden biliyor musunuz? Politikacı Diyarbakır'a gelir Hakkari'ye gelir, gelir burada güzel laflar eder. Kürtlerin hoşuna gidecek güzel güzel laflar eder. Sonra geçer bir başka yere, unutur bambaşka bir adam olmuş. Ben size söz veriyorum, burada yapacağım konuşmayı Rize'de yapamazsam bu siyaseti yapmam ben. Ne Edirnelilere yalan söyleyeceğim ne size yalan söyleyeceğim. Ne ben sizi kandıracağım ne de FETÖ beni kandıracak. Yapamayacağımızı söyleyemeyeceğiz. Bazen siz kızacaksınız bana, bazen Kocaelilier Yalovalılar kızacak, bazen Edirneliler bazen Diyarbakırlılar kızacak. Biz doğruyu bulacağız. 81 milyon kendisine şu soruyu soracak, kardeşim biz beraber mi yaşayacağız, ayrı ayrı mı yaşayacağız? Bu soruyu sorduktan sonra gerisi gelecek zaten.

'SİZ ZENGİNLEŞMEDEN BEN ZENGİNLEŞMEYECEĞİM'

Bir tane çocuğum var, eşim öğretmen, evim kira değil. Ben Türkiye'nin en ucundan Muharrem İnce'nin mal beyanını paylaşıyorum. Bunu YSK'ya verdik, olmaz öyle gizli. YSK'daki hakim bilecek de Hakkari'deki esnaf kardeşim niye bilmesin? 5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. 5 yılda neyim artmış neyim azalmış? Size söz veriyorum siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim.

Muharrem İnce sizin başörtünüzü çıkarır diyorlar. Bu yalan. İster evinde, ister sokakta, ister devlette tak, bunun geri dönüşü yoktur. Bunları bir korku sardı. İnce hastalık korkusu. Buradan çıkışı yok, bunu çok net görüyor bunlar da. Şimdi hep birlikte onun emeklilik dönemini hazırlayacağız.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!