Muharrem İnce'den TRT'ye çok sert tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, memleketi Yalova'da başlattığı seçim çalışmalarına, eşi Ülkü İnce'nin memleketi olan Balıkesir'de devam etti. Erdek ilçesinde meydanda kurulan miting alanında, vatandaşlara seslenen İnce, büyük bir coşku ile karşılandı. Burada konuşan İnce, TRT'ye sert tepki gösterdi.

Muharrem İnce'den TRT'ye çok sert tepki!

İnce, "Bugün Yalova'da miting yaptık. Ben Yalova'da 40 yıldır böyle kalabalık görmedim. Ama TRT de mitingi görmemiş. Bu son uyarım, bir daha uyarmayacağım. TRT babanızın çiftliği değildir. TRT 80 milyonundur. Hepimizin TRT fonundan paralarımız kesilir. O zaman CHP'lilerin, bizlerin elektrik faturalarından pay kesmeyin. Bugün daha haram etmiyorum. Baştan söylüyorum. Eğer bugün ki görüntüleri de görmezse hafta içi 130 milletvekili ile TRT'ye geliyorum haberiniz olsun kaçmayın sonra'' dedi.

'BENİ YARGILIYACAK YARGIÇLAR BULACAĞIM'

Cumhurbaşkanı Adayı İnce, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda, yargıçlara da el atacağını belirtti. İnce, ''Yargıçlar size sesleniyorum, siz, ben Cumhurbaşkanı olduğumda benim için ayağa kalkmayacaksınız. Kalkmamalısınız, nasıl yargıçsınız siz? Yüksek yargıçlar, Cumhurbaşkanının önünde kalkmaz. O yargıçlar beni yargılayabilmelidir. Hesap vermeliyim hesap. Tetikçi olmayacaksın, adam gibi yargılayacaksın. Yüksek yargıcın siyasi kimliği olmaz, olsa da biz bilmeyiz. Allah'ın izni ile 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olduğumda, bu ülkede beni yargılayabilecek yargıçlar bulacağım. Benim vatandaşımın, İngiliz'den Alman'dan ne farkı var. Orada yargıçlar Cumhurbaşkanını, Başbakanı yargılıyor da Türkiye'de niye yargılayamasın. Çünkü yönetenler çalıyor da ondan. Çaldıkları için kendi adamları da bunları yargılamıyor. Ben çalmayacağım ve beni yargılayanları oraya atayacağım'' diye konuştu. İnce, Balıkesir'in Erdek ilçesinden, Yalova'ya gitmek üzere hareket etti.

FESTİVALE KATILDI

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Balıkesir'in Erdek ilçesinde düzenlenen Erdek Zamanı Festivali'nin açılış töreninde halka seslendi. 

Yalova'dan karayoluyla Balıkesir'in Erdek ilçesine gelen İnce'yi ilçe girişinde partililer ve bando takımı meşalelerle karşıladı. İnce'ye bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarından Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile destek verdi. 

İskele Meydanı'nda halka hitap eden İnce, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik sözlerine cevap vererek, "Benim derdim ülkücülerle değil, Bahçeli'nin politikalarıyla. Neden kızıyorum politikalarına? Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını biliyorsun. Bizim husumetimiz yok. Benim seninle de husumetim yok. Politikalarını beğenmiyorum" dedi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da konuşmasında yer veren İnce, "Meydan meydan gezip bunların tek derdi Tayyip Erdoğan'ı indirmek diyor. Vallahi de billahi de değil. Tek derdimiz sen değilsin. Bizim derdimiz millet. Sen insen ne olur inmesen ne olur. Doğru, seni indirmek istiyoruz. Seni indirirsek başka ne iner ona bakıyorum. 24 Haziran'da ben seni indirirsem dolar iner mi? Faiz iner mi? Mazot fiyatı iner mi? Benzin fiyatı iner mi? Bunlar inecekse eğer, biz de seni indireceğiz" dedi. 

24 Haziran'da seçildiği takdirde Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayını kullanmayacağını vurgulayan İnce, Atatürk'ün Çankaya Köşkü'ne gideceğini ifade etti. 

Konuşmasının ardından kendisine plaket ve çiçek takdim edilen İnce, meydandan ayrıldı. İnce önümüzdeki günlerde Bandırma'da bir miting düzenleyeceğini de ilan etti. İnce'nin Erdek'teki konuşmasına CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Balıkesir Milletvekilleri ve CHP'nin ilçe Teşkilat Başkanları ve Belediye Başkanları da katılarak destek verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!