Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Muharrem İnce'den geceyarısı operasyonu

Polisleri bastı, 'Buradan çekin gidin bakim' dedi ve...

Muharrem İnce'den geceyarısı operasyonu
video

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce geceyarısı operasyon düzenledi, hedefinde polisler vardı. İnce, 29 Ekim kutlamalarında Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz'ın burnunu kıran CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in şoförü Yurtal Gültekin'in evininin önünde bekleyen polis ekiplerine bakın ne yaptı...
İhbarı Adnan Keskin'in şoföründen alan Muharrem İnce, CHP'li milletvekilleri Süleyman Çelebi, Levent Gök, Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Uğur Bayraktutan, gece yarısı harekete geçti ve şoförün evinin bulunduğu sitenin önüne geldi. İnce, site önünde bekleyen polislere "neden burada bekliyorsunuz" diye sordu. İnce, polislerin uyuduğunu görünce "5 gündür buradasınız, polis uyuyor. Türk polisi uyur mu? Buradan çekin gidin bakim, hadi buradan gidin" şeklinde tepki gösterdi. Polislerin olay yerinden uzaklaşması ile birlikte operasyon son buldu.
Peki Muharrem İnce gece yarısı neden operasyon yaptı? Olaylı geçen alternatif 29 Ekim kutlamaları sırasında yaşanan arbedede CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz tarafından boğazınının sıkıldığını söyledi. Olayı gören şoförü Yurtal Güntekin ise müdür yardımcısına müdahale etti. Arbedede Mahmut Azmaz'ın burnu kırıldı.

İşte Muharrem İnce'nin iddiasına göre o günden bu yana şoförün evinin önünde polis bekliyor. İnce şunları söyledi: O günden bu yana şoför arkadaşımızın evinin etrafında sürekli polisler geziyor, sürekli taciz ediyorlar. 2 gün önce de evine geliyorlar, burada bir fuhuş iddiasında bulunuyorlar. 'Bir ihbar aldık. Burada fuhuş var' deyip lakayıt bir şekilde eşini, ailesini taciz ediyorlar. Bunu devletin polisleri yapıyor. Ben de o şoförün yerinde olsaydım patronumu korumak isterdim. Şimdi o şoförün peşine düşmüş bu devlet. Peki milletvekilinin boğazını sıkan polis amirinin peşine kim düşecek. Türkiye, Tayyip Erdoğan'ın polis devleti değildir. İçişleri Bakanı'nı uyarıyoruz. Sen millete takla attırabilirsin, şehitlerimizi tane ile ölçebilirisin, Van'daki deprem çadırlarını saraya benzetebilirsin. Adam ol görevini yap, devletin polisini CHP'ye hizmet eden söför arkadaşlarımızın üzerine salma. Milletvekilinin boğazını sıkan polis amirine hesabını sor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!