Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Muhalefet devletle hükümet nedir öğrensin

Başbakan Erdoğan, ABD gezisi öncesinde muhalefete yüklendi

Muhalefet devletle hükümet nedir öğrensin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareket etmeden önce havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, devlet - PKK görüşmesi konusunda muhalefet partilerinden gelen eleştirilere de cevap verdi. Erdoğan, "muhalefet devlet ve hükümeti bile ayıramıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Anamuhalafet partisi ve muhalefet siyasi terimleri iyi öğrenemediği için sıkıntı yaşıyoruz.

Hükümet olarak bu görüşmeleri yapmadığımızı söyledim ama devlet olarak bu görüşmeleri yaptığımızı söylemişliğim parlamento kayıtlarından görülür.

Ben 'hükümetin görüştüğünü kanıtlamazsanız şerefsizsiniz' dedim. Benim özel temsilcim olarak giden Hakan Fidan, görüşmeye gittiğinde müsteşar yardımcısıydı. Yani devlet görevlisiydi. Her zaman söylüyorum, üç beş koyun gütmemiş insanlar siyaset yapamazlar. Önce hükümet nedir, devlet nedir bir öğrensinler.

Bu görüşmeler nereden sızmıştır, nasıl sızmıştır... İstihbarat teşkilatımız tetkik çalışmalarını yapıyor. Ama bunlar kimseyle paylaşılmaz."

 

MALATYA'YA FÜZE KALKANI
Başbakan Erdoğan, füze kalkanı projesiyle ilgili de şunları söyledi:

"Füze kalkanı konusunda da çok ciddi bir dezoenformasyon var. Biz bir NATO ülkesiyiz. Malatya Kürecik'te daha önce böyle bir NATO üssü var mıydı? Vardı. Yine kuruluyor bu üs.

Diyorlar ki, bu İsrail'i korumaya yöneliktir, bu İran'a yöneliktir. Ama İsrail NATO üyesi değil ki! Türkiye'nin radar üsleri konusunda, buna ihtiyacı olduğunu neden samimi bir şekilde düşünmüyorlar. Burada kurulan füze kalkanı değil radar üssüdür. Şu anda sadece radar vardır." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!