Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Muhabirlikten keskin nişancılığa

Suriye rejimine karşı savaşan keskin nişancı Merve Kayla "Onlarca masum insanımız katledilirken olup biteni televizyondan izleyemezdim''' dedi.

Muhabirlikten keskin nişancılığa

Suriye'deki iç savaşta Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) safında Suriye rejimine karşı savaşan keskin nişancı Merve Kayla, "Ben de diğer kadınlar gibi evimi geçindirebilir, evimde sıradan konuları konuşabilirdim fakat Suriye'de savaş ve hayaller sokaklarda. Dakikada onlarca masum insanımız katledilirken, olup biteni televizyondan izleyemezdim" dedi.

Daha önce muhabirlik yaptığını ve Halep'te çatışmaların artması ile buradaki gelişmeleri aktarmak için bölgeye geldiğini aktaran Kayla, "Halep'te ÖSO için gazetecilik yapmaya başladım ve çatışma esnasında ön saflarda fotoğraf çekiyordum. Artık bende korku ve tehlike gibi duygular kalmamıştı" diye konuştu.

Silah kullanmaya ve savaşmaya yatkınlığı olduğunu vurgulayan Kayla, sözlerine şöyle devam etti:
"Halep'te çatışmalar giderek artıyordu ve ben de ülkemi savunmak için ÖSO ile Esad yönetimine karşı savaşmaya karar vermiştim. ÖSO önce güvenlik nedeniyle savaşmama sıcak bakmadı fakat ben ısrar ettim. Savaş tekniklerini, düşmanın nasıl yaklaşacağını ve nasıl vurulacağını da biliyordum.  Israrım devam edince, ÖSO bana savaş tekniklerini bütün ayrıntılarıyla öğretti ve savaşmaya başladığımda başarılı olduğumu gördü."

Suriye'deki iç savaşta çok sayıda aile mensubunu kaybettiğini ifade eden Merve Kayla, kendisinin evinde oturarak olup biteni izleyemeyeceğini kaydetti.
Kayla, Suriye'deki çoğu kadının evini geçindirmek için ve çocuklarına bakarak vakit geçirdiğini belirterek, "Ben de diğer kadınlar gibi evimi geçindirebilir, evimde sıradan konuları konuşabilirdim fakat Suriye'de savaş ve hayaller sokaklarda. Dakikada onlarca masum insaımız katledilirken, ben olup biteni televizyondan izleyemezdim ve savaşmaya karar verdim. Keskin nişanda iyi olduğum için  Suriye ordusundaki keskin nişancılara karşı savaşıyorum" diye  konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!