Müderrisoğlu: Temel Paşa, Erdoğan'ı alkışladığı sıradaki ifadelere tam konsantre olmamış

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Apoletlerini sökerim" dediği Orgeneral İsmail Metin Temel'le ilgili olarak "Cumhurbaşkanı'nın konuşması sürerken ara ara yanındakilerle sohbet ettiği için alkışlama sırasındaki ifadelere tam olarak konsantre olmamış" dedi.

Müderrisoğlu: Temel Paşa, Erdoğan'ı alkışladığı sıradaki ifadelere tam konsantre olmamış

Müderrisoğlu, "İsmail Metin Temel... Alkışın perde arkası" başlığıyla yayımlanan yazısında,  2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması sırasında sık sık yanındakilerle konuştuğunu, bu nedenle alkışlaması sırasındaki ifadelere tam olarak konsantre olamadığını ileri sürdü. 

"Yani Protokoldekiler alkışlamaya başlayınca, ortama bakarak ve nezaket gereği o da alkışa iştirak etmiş" ifadesini kullanan Müderrisoğlu, şöyle devam etti:

"Bir başka ifade ile Sn. Erdoğan'ın, İnce'yi çırak çıkarmasını, adeta politikanın bir parçası olarak veya asker duruşunu göz ardı ederek alkışla onaylama eğilimi sergilememiş. Mesele bu kadar basit. Fakat vardığı nokta askerin toplumsal algısı ve kredibilitesi açısından istenmeyen aşamayı işaret etti. Allah'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı şapkasını bir kenara bırakarak, Devlet Başkanı sorumluluğu ile Temel Paşa'yı, İnce ve ekibine, ucuz politikaya kurban etmedi."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!