Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mudanya esnaf odasından iş imkanı

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, çeşitli meslek guruplarında esnafın eleman ihtiyacı hissettiğini, çekirdekten yeni usta eleman yetişmediğini ifade ederek, bu açığı kapatmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Mudanya esnaf odasından iş imkanı


Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, çeşitli meslek gruplarında esnafın elemana ihtiyacı olduğu vurguladı. Usta "Orta ve lise düzeyinde öğrencilerin sınıfta kalıp devam etmemeleri durumunda bu gençlerimizi çıraklık okuluna yönlendirmekteyiz. Buralarda yetişen öğrencilerimizi Mudanya'da faaliyet gösteren esnaflarımızın yanlarında istihdam ederek, ekmek kapısı açmak istiyorum. Yönetim kurulumuz ile birlikte aldığımız karar doğrultusunda 1 Ağustos'tan itibaren yapacağımız duyurularla işe ihtiyacı olan usta, kalfa, çırak olarak çalışma isteyenlerin odamız yapacakları müracaatları kabul edeceğiz" dedi.
Bu çalışmayla esnafın eleman sıkıntısının giderileceğini vurgulayan Usta, "Yapılan başvuruya göre elimizdeki elemanları esnafımıza duyurarak ihtiyaç duyduklarını temin etmeye çalışacağız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!