MUDANYA'DA BEBKA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Mudanya Kaymakamlığı'nın Esence, Eğerce, Mesudiye ve Söğütpınar sahillerini turizme açma projesi onaylandı.

MUDANYA'DA BEBKA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Projeyi Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) ardından T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı'nın da kabul etmesi üzerine Kaymakam Adem Öztürk köy muhtarlarına projeyle ilgili bilgi verdi. Kaymakam Öztürk, 208 bin liralık proje bedelinin yüzde 75'inin BEBKA tarafından hibe olarak, yüzde 25'inin ise özel idare ve köy muhtarlarının gelirlerinden karşılanacağını söyledi.
Esence, Eğerce, Mesudiye ve Söğütpınar sahillerinde yapacakları çalışmaların Mudanya turizmine katkıda bulunacağını, 4 köyün tanıtım ve turizmin gelirlerinin artacağını bildiren Öztürk, "Bölgedeki küçük çaplı tesislerde tadilat, gençleri meslek sahibi yapmak, sahillere duş, soyunma kabinleri ve WC yerleştirmek, sahil makinesiyle kum ve yosunları temizlemek, vatandaşlara sağlıklı bir ortam hazırlamak gibi işler hedefleniyor" dedi.
Öztürk, geçen yıl sahillerde yaşanan boğulma vakalarına karşı 15 cankurtaran ve 4 bot alınacağını belirtti. Müftülük salonundaki toplantıya köy muhtarları katılıp proje bilgilendirmesinin ardından 1 yıllık görevini tamamlayan Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin yeni üyeleri seçilip Başkanlığını Kaymakam Öztürk'ün yaptığı birliğe İl Genel Meclisi Üyesi AK partili Hasan Er ve CHP'li Rıdvan Çalışkan seçilirken, üyeliklere de Mürsel Köy Muhtarı Hüseyin Çakır ile Kaymakoba Köy Muhtarı Sadettin Tağmaç bir yıllığına getirildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!