Muammer Güler için 29 kurban kesildi

Güler'in bakanlığı Mardin'de 29 kurbanla kutlandı. Vatandaşlar kurbanın kanını Güler'in ayağındaki ayakkabısına sürdü..

Muammer Güler için 29 kurban kesildi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Midyat İlçesi'ne giderken, yaklaşık 100 araçlık bir konvoy da eşlik etti. Uzun araç konvoylarının geçtiği her güzergahta alınan sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Bakanlığın korumalarının ilave olarak özel harekat polisleri, asker ve jandarma ile bölgede etkili olan köy korucuları, Bakan Güler'in geçtiği yol boyunca önlem alırken, Kobra tipi bir helikopter de Güler ve beraberindeki konvoya havadan eşlik etti.

29 KOÇ KURBAN EDİLDİ

Bakan Güler'in dün konvoyunda yaşanan ve AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey'in hafif yaralanmasına neden olan trafik kazasından sonra Bakan Güler, bugün gittiği her yerde kaza belaya karşı ve görevinde başarı için kesilen kurbanlarla karşılandı. Bakan Güler, Mardin'den Midyat İlçesi'ne gitmek üzere yola çıkarken, Kabala Beldesi'nde 12, Şenköy Beldesi'nde 4, Ömerli İlçe girişinde 3, Midyat İlçe girişinde 2, belediye binası önünde 3, AK Parti Midyat İlçe binası girişinde 4 ve Estel Meydanı'nda 1 olmak üzere toplam 29 koç kurban olarak kesildi.

BİR DAHA KAZA OLMASIN DİYE 12 KOÇ KESTİ

Bakan Güler için Kabala Beldesi girişinde 12 kurban keserek karşılayan Mehmet Kayalar, dün konvoyda yaşanan ve AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey'in yaralandığı kazayı hatırlatarak, "Malumunuz dün bakanımızın konvoyunda hepimizi üzen bir kaza yaşanmıştı. Bizler de sayın bakanımızın kaza ve belalardan uzak durması için 12 tane kurban kesme kararı aldık. İnşallah bakanlığı süresince de her türlü bela ve kaza kendisinden uzak kalır" dedi.
Kurban kesilen her yerde vatandaşlar kurbanın kanını Bakan Güler'in ayağındaki ayakkabısına sürerek, bakanlığı için dua etti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, programı kapsamında ilk olarak merkeze bağlı Kabala Beldesi ile Midyat İlçesi'ne bağlı Şenyurt Beldesi'ni ziyaret etti. Belde ziyaretlerinden sonra Midyat'a geçen Güler, burada AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı. Güler, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, geçmiş yıllardaki gibi birlik ve beraberliğin geleceğe taşınması gerekliliğine işaret etti.

18 YIL ARADAN SONRA BAKAN GELİNCE..

18 yıl aradan sonra Mardin'den bakan çıkması Güler'in hemşehrilerini ilk günden çok heyecanlandırmıştı. İlk kez bakan olduğu haberi duyulduğunda Belediye başkanı Beşir Ayanoğlu ve Belediye çalışanları kurban keserek, halay çekerek bir bayram havası estirmişlerdi. Sonrasında da Güler'in yaptığı Mardin ziyaretleri şehirde büyük bir coşkunun oluşmasına neden oluyor.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!