Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Muammer Güler, Dink davasında tanık olarak dinlendi

17 Aralık sürecinin ardından görevinden istifa eden ve o günden sonra gazetecilerin karşısına pek çıkmayan Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hrant Dink davasında tanık olarak ifade vermek için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Duruşma arasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Güler, sağlığı hakkında ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Güler "2014 yılından beri yurtdışı kaynaklı bazı hesaplar, sağlığımla ilgili periyodik yayın yapıyorlar. Bu yayınlar hem yakınlarımı hem dostlarımı maalesef endişeye sevk ediyor. Bu yayınları kınıyorum. Gördüğünüz gibi buradayım. Bunun insanlıkla bağdaşmadığını ifade etmek istiyorum." dedi.

Muammer Güler, Dink davasında tanık olarak dinlendi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi kapsamında yeniden görülmeye başlanan dava, Çağlayan Adliyesi'deki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde (ACM) devam ediyor. Cinayette ihmali bulunduğu iddia edilen kamu görevlilerinin yargılandığı dördü tutuklu 85 sanıklı davanın 26. duruşma haftasında bugün 91. duruşma görülüyor.

12 KİŞİ DİNLENECEK

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden beş, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'ndan iki personel ile birlikte, dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, MİT İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay ile birlikte MİT görevlileri Özel Yılmaz ve Handan Selçuk'un tanık olarak ifade verecek.

MUAMMER GÜLER GELDİ

Dönemin İstanbul Valisi, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler de duruşmaya katılmak için saat 11:00 sıralarında Çağlayan Adliyesi'ne geldi. Duruşmaya ara verilmesi üzerine koridora çıkan Güler burada kendini bekleyen gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu.

"BU İNSANLIKLA BAĞDAŞMAZ"

Sağlığıyla ilgili 5 yıldır çeşitli iddiaların ortaya atıldığını belirten Güler "2014 yılından beri yurtdışından kaynaklı bazı hesaplar, sağlığımla ilgili periyodik yayın yapıyorlar. Bu yayınlar hem yakınlarımı hem dostlarımı maalesef endişeye sevk ediyor.  Bu yayınları kınıyorum. Bunun üzerinden de yapılan yorumlar oluyor. Gördüğünüz gibi buradayım ve o yayın sahipleri hakkında da gerekli suç duyurusunda bulundum. Ama maalesef bu yurt dışı kaynaklı hesaplar sağlığımla ilgili böyle olur olmaz şekilde yakınlarımı dostlarımı endişelendirmeye devam ediyorlar. Bunun insanlıkla bağdaşmadığını ifade etmek istiyorum." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!