Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Motorkros yarışları nefes kesti

Malatya'da düzenlenen motorkros yarışları nefesleri kesti.

Motorkros yarışları nefes kesti


21. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali kapsamında, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla Malatya Motosiklet ve Motor Sporları tarafından motorkros yarışları yapıldı. Mişmiş Park Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen yarışmalar sonucunda, büyüklerde Cengiz Algaç birinci, Oğuzhan Oktay ikinci oldu. Yıldızlarda ise Atakan Ekici birinciliği elde ederken, Ali Marda Çakar ikinci oldu. Yarışmalarda dereceye giren sporculara altın hediye edildi.
Motorkros yarışlarıyla ilgili açıklamada bulunan Malatya Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Başkanı Ali Ekber Ekici, "Motorkros yarışmaları çok zevkli ve çekişmeli geçti. Malatya bu yarışmalarda yeni bir yıldız çıkardı. Cengiz Algaç, yarışmalarda üstün bir performans ortaya koydu. Yarışmacımızın Türkiye Şampiyonasında Malatya'yı en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum" dedi.
Ekici, Malatya olarak daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak istediklerini kaydederek, "Doğu Anadolu'da ilk motorkros yarışlarıydı. Başarılı bir şekilde tamamlandı. Türkiye Motosiklet Federasyonundan önümüzdeki yıllarda Türkiye Şampiyonasının bir ayağını Malatya'ya almak istiyoruz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!