Morgan Freeman taciz iddiaları sonrası özür diledi

Oscarlı aktör Morgan Freeman, sekiz kadın tarafından kendisine yöneltilen cinsel taciz iddiaları sonrası özür açıklamasında bulundu.

Morgan Freeman taciz iddiaları sonrası özür diledi

ABD merkezli haber kanalı CNN'in özel haberine göre sekiz kadın, Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Morgan Freeman tarafından uygunsuz davranışlara veya tacize maruz kaldığını açıkladı.

CNN muhabirleri tarafından yürütülen araştırma kapsamında 16 kadınla görüşüldü. Kadınlardan sekizi aktör tarafından taciz ya da uygunsuz davranışa maruz kaldığını anlatırken, diğer sekizi ise aktörün söz konusu davranışlarına tanık olduklarını iddia etti.

'KADINLAR BU DAVRANIŞLARA, ÜNLÜ OYUNCUNUN PRODÜKSİYON ŞİRKETİ YA DA FİLM SETLERİNDE MARUZ KALDIKLARINI SÖYLEDİ'

Haberde kadınların maruz kaldığı ya da tanık olduğu davranışların 80 yaşındaki aktörün sahibi olduğu prodüksiyon şirketi Revelations Entertainment'ta, film setlerinde ya da çeşitli film etkinliklerinde gerçekleştiği belirtildi.

Habere göre iddia sahibi sekiz kadının bir kısmı yaşadıklarını 'cinsel taciz', bir kısmı da 'uygunsuz davranış' olarak değerlendirdi. Freeman'ın bedenleri hakkında sık sık yorum yaptığını ve yakışıksız bakışlara maruz kaldığını söyleyen kadınlar kendilerini huzursuz hissettiklerini de ifade etti.

'BÖYLE BİR ŞEYİ AMAÇLAMADIM, HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM'

İddialar sonrasında açıklama yapan Oscarlı aktör, özür dileyerek "Beni tanıyan ya da birlikte çalıştığım herkes, insanları kasten incitmediğimi ya da onlara huzursuzluk vermediğimi bilir. Bu sebeple kendini huzursuz ya da saygısızlığa uğramış hisseden herkesten özür diliyorum, böyle bir şeyi asla amaçlamadım" açıklamasını yaptı.

Ünlü aktör özür açıklamasında kendisine ve şirketine yöneltilen soruları ise cevaplandırmadı.

'Milyonluk Bebek' filmiyle 2005 yılında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanan aktör, 50 yıllık kariyerinde 100'den fazla filmde rol aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!