Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Mobilya sektörü moral veriyor"

Bursa Mobilya Dekorasyon Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yedikardeş, mobilyadaki son ürünlerin MODEF Expo'da sergilenmesinin İnegöl7ün sektörde geldiği noktayı özetlediğini belirterek, sektör adına bu gelişmelerden mutlu olduklarını söyledi.

''Mobilya sektörü moral veriyor''

Mobilya şehri olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Bursa, mobilya fuarları ile de göz dolduruyor. MODSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yedikardeş, bu yıl İnegöl'de 7'incisi düzenlenen MODEF Expo Fuarı'nın mobilyada gelinen son noktayı ziyaretçilerle buluşturduğunu söyledi. MODSİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri MODEF Expo'yu ziyaret eden Yedikardeş, "Mobilyada söz sahibi olmak için üretim ve pazarlama anlamında iki ayrı koldan yola devam ediliyor. İnegöl seri üretimde öne çıkarken, Bursa il merkezi dekorasyon, pazarlama ve satış alanında hizmet veriyor. Bu anlamda Bursa ve İnegöl'ü birbirinden ayıramayız" dedi.
"AZERBAYCAN İLE GÖRÜŞMELER YAPILDI"
İhracatta mobilya sektörünün yılların sektörleri otomotiv ve tekstilden sonra üçüncü sırada olmasının gelinen noktayı çok açık ortaya koyduğunu belirten Yedikardeş, "Fuar sürecinde Azerbaycan, BAE, Cezayir, Fas, Fransa, Gürcistan, İran, Kazakistan Kuveyt, Libya, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Ürdün'den iş adamları geldi. MODSİAD'ın da misafiri olan iş adamları fuar dışında Bursa'da firmalar ile görüşmelerde bulundu. Bundan sonraki süreçte bu görüşmelerin de meyvelerini almaya başlayacağız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!