MMO Bursa Şubesi'nden 'Mesleğe Hoşgeldin' töreni

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi "Gençlik Geleceğimizdir" diyerek, genç üyelerle bir araya geldi.

MMO Bursa Şubesi'nden 'Mesleğe Hoşgeldin' töreni

BAOB Oditoryumunda gerçekleştirilen "Mesleğe Hoş Geldin Töreni", Grup Kucaklaşma'nın verdiği konser ile başladı. Grup Kucaklaşma'nın seslendirdiği şarkılar, dinleyenlere keyifli bir gece yaşattı.

Konserin ardından MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart, Grup Kucaklaşma'ya verdikleri konser için teşekkür ederek, MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile grup üyelerine plaket ve teşekkür belgelerini sundular.

Mart, genç meslektaşlarına, ailelerine ve davetlilere hoş geldiniz diyerek, "İyi bir mühendis ve yurttaş olmak için destek ve çaba gerekir. O çaba da sizin meslek odanız MMO'dur. Meslek Odalarını ikinci aileniz olarak görebilirsiniz. Biz her zaman sizin yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

Mart, "Eşit, özgür, laik ve demokratik bir ülke yaratmak bizlerin ellerindedir. Bunun için umut vardır. Birlik ve dayanışma ile bunu başarabilecek durumdayız. Bu süreçte bizlere düşen birincil görev; ülkemize, halkımıza, mesleğimize ve meslek örgütümüze sonuna kadar sahip çıkmak ve savunmaktır" dedi.

Konuşmanın ardından, MMO Bursa Şubesi'ne yeni kayıt olan üyelerle "Mesleğe Hoş Geldin Töreni" kapsamında, davetlilerle beraber  "Mühendislik Yemini" yapılarak, yemin beratları verildi.

Mühendislik Yemininin ardından etkinlik, MMO Bursa Şubesi'nde geleneksel hale gelen toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!