Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısırlıların beton blok isyanı!

Mısır'da yetkililerin Tahrir meydanından ABD Büyükelçiliği'ne ve meclise giden yol üzerine beton bloklar yerleştirmesi üzerine halk, bir binanın bahçe duvarını aşarak Tahrir'e girebiliyor.

Mısırlıların beton blok isyanı!

Beton blok engeline isyan eden Mısırlılar, yetkililerden bir an önce blokların kaldırılmasını istiyor.

Beton bloklar 15 gün önce yerleştirildi. Tahrir'de toplanan eylemcilerin toplu halde meclise ve ABD Büyükelçiliği'ne yürümesinin engellenmesi için konulan beton bloklar bölgede yaşayan insanların günlük yaşantısını da etkiliyor. Blokların konulduğu güzergah üzerinden ev ve işlerine gitmek zorunda olanlar, bir binanın duvarını aşarak yollarına devam ediyor. Duruma isyan eden halk, yetkililerden çözüm bekliyor.

Dar bahçe duvarını aşmak zorunda kalan halk bazen sıra beklemek durumunda kalıyor ve bu sıkıntıyı hergün çekiyor.

Bloklara isyan eden Zeyneb Mustafa adlı kadın, "Devrim şehitlerinin haklarının verilmesini ve caddelerin eskisi gibi yeniden açılmasını istiyoruz. Köpeklerin geçiş yaptığı gibi duvarlara tırmanmak istemiyoruz. Şerefli bir hayat yaşamak istiyoruz" dedi.

Ahmed Şerif adlı Mısırlı ise, "Güvenlik güçleri istedikleri gibi caddeleri kapatıyorlar. İnsanları geçiş yapmak zorunda olduklarını neden düşünmüyorlar. İnsanların çıkarlarına ters iş yapıyorlar. En azından küçük yollar açılarak bu krizler çözülmeli. İnsanları hapsederek ne yapılmak isteniyor anlayamıyoruz" dedi.

Bir başka Mısırlı ise "Sokaklara beton duvarlar örerek sorunları çözemezsiniz. Protestocular ile siyasi yollardan görüşerek sorunlar çözülmeli" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!