Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır sokakta

MÜSLÜMAN Kardeşler Yöneticisi Dr. Eşref Abdülgaffar, Mısır'daki askeri darbeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mısır sokakta

Darbenin genel olmadığını söyleyen Abdülgaffar, "Muhalefetin yaptığı bir devrim olabilir. Genel bir devrimden bahsedilmez. Biz her türlü şiddete karşıyız. Sokaklarda kalmaya devam edeceğiz. Bu ortamın geriye dönmesi için çalışacağız. Demokrasiden bahsediyorsak, askeri darbeyi kabul edemeyiz. Demokrasi dışı bir şey" dedi.

Yaşananları 'Arap Baharı' olarak görmenin doğru olabileceğini ifade eden Abdülgaffar, Haber Türk'e yaptığı açıklamasında "Olanlara Arap Baharı diyebilirsiniz. Önümüzdeki süreçte bazı problemler olacaktır. O zaman 'Arap Baharı' yanlıştı denilecek. Eskiye dönülmek istenecektir" dedi.

KANUNLAR İŞLEYEMEZ OLUYOR

Mahkemelerin olması gerektiği gibi çalışmadığını savunan, Abdülgaffar, "Yasal şekilde seçilmiş bir kişinin, dün yaptığı konuşmanın bir kısmı farklı şekilde yansıtılıyor. Askeri sistem kendisi sistemin içindeyken, şimde kendisini sistemin üstüne çıkarmak istiyor. Halkın isteklerini karşılamak değil amaçları. Şu aşamada anayasayı askıya almış durumdalar. Kanunlar işleyemez oluyor. Başkan'ın nerede olduğu hiç bir şekilde söylenmiyor. İnsanlar çok sinirli protestolar yapıyorlar. Normal konuma geri dönmek istiyorlar. Başkan'ın da söylediği gibi bir anlaşmaya varılması hiç kimse bunu kabul etmedi. Bakanlık yoğun bir şekilde çalışıyor. Mahkemeler olması gerektiği şekilde çalışmıyor. Muhalefetin yaptığı bir devrim olabilir. Genel bir devrimden bahsedilmez" dedi.

DEMOKRASİDEN BAHSEDİYORSAK DARBEYİ KABUL EDEMEYİZ

İç savaş olur mu? şeklindeki soruya Abdülgaffar, "Biz her türlü şiddete karşıyız. Sokaklarda kalmaya devam edeceğiz. Bu ortamın geriye dönmesi için çalışacağız. Demokrasiden bahsediyorsak, askeri darbeyi kabul edemeyiz. Demokrasi dışı bir şey. Asker ülkeyi savunur. Politik sürece katılmak, müdahale etmek gibi bir görevi yok" diye konuştu.

PROTESTOLARA DEVAM EDECEĞİZ

Müslüman Kardeşler Yöneticisi Eşref Abdülgaffar, "Bu protestolara devam edeceğiz. Bütün meydanlar dolu olacak. Bu koşulu kabul etmiyoruz. Başkanı sevmiyorsam gösteri yapacağım, asker gelip indirecek. Sonra yeni bir başkan gelecek aynı şeyler olacak. Bu bir kısır döngüye dönüşür" diye sözlerini tamamladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!