Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır için tek yürek oldular

Mısır'da güvenlik güçlerinin darbe kartışı protestoların yapıldığı Rabiatül Adeviyye meydanındaki demokrasi yanlılarına ateş açması sonucu yaşanan ölümler Erzincan'da kınandı.

Mısır için tek yürek oldular

'Erzincan Mısır Direnişi ve Dayanışma Platformu' adı altında toplanan 700 kadar vatandaş Cami Kebir'de ikindi namazının ardından Mısır'da ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ile Belediye Başkanı Yüksel Çakır'ın da katıldığı cenaze namazının ardından dua edildi. Kalabalık daha sonra açtıkları pankart ve dövizler ile Ordu Caddesinden, Cumhuriyet Meydanına 'İslami Hareket Engellenemez' ,'Kahrolsun katiller', 'Zulme karşı omuz omuza', 'Mısır'a selam direnişe devam' sloganları eşliğinde yürüdü.

Eğitim Birsen Şube Başkanı Nebi Gül, darbecilerin mübarek Ramazan ayında Mısır'da Müslüman kanı döktüğünü belirterek "En küçük bir mevzuda dünyayı ayağa kaldıran, başını ABD'nin çektiği batılı devletler demokrasi karşıtı bu darbeye destek verdikleri gibi katliamları da seyrediyorlar. Müslüman kanı döken müslüman toprağını kirleten ve İslam ümmetini yasa boğan bu katliamı lanetliyoruz" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!