Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır'daki gelişmeler Twitter'ın gündeminde

Mısır'daki gelişmeler aynı zamanda twitter'ın da gündeminde. DirenMısır, Egypt ve WeAreWithMorsi hashtagleri top trends listesinde yer aldı bile.

Mısır'daki gelişmeler Twitter'ın gündeminde

Mısır'da ordu yönetime el koyarak Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi devirerek Mursi'nin yerine Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı göreve getirdi. Cumhurbaşkanı Mursi'de darbeyi kabul etmediğini söyleyerek halkı direnişe çağırdı.

Mısır'daki bu gelişmeler aynı zamanda twitter'ında gündemindeydi. DirenMısır, Egypt ve WeAreWithMorsi hashtagleri top trends listesinde yer aldı.

İşte twitterda Mısır hakkında yazılanlar:

‏@haykobagdat

Mursi, Mısır'ın seçilmiş yöneticisidir. Ona karşı oluşan protestolar meşrudur, haktır. Darbeciler ise hırsız ve uğursuzdur.

@ErtugrulGunay

Mısır'da Ordu'nun müdahalesi kötü bir gelişme; iç savaş ihtimali daha da kötü.. Siyaset, Ordu'yu işe katmadan sorunları çözmeyi bilmeli...

@baskomsernevzat

Mısır'dan çıkan sonuç. Daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla empati, daha fazla adalet. Çünkü darbe barbarlıktır.

@onder_aydinlik

Mısır halkını kimse hafife almasın.. Mısır, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'yla daha 19. yüzyılın ilk yarısından beri devrimin ülkesidir..

@elifcakirr

Gezi'de hayal kırıklıgına ugrayanlar şimdide televizyonlarda"kızım sana soyluyorum gelinim sen işit" tadında Mursi analizleri döktürüyorlar!

@nazan_oncel

Görmek için kafaların kumdan çıkması gerektiği bir çürüyüşün öyküsüdür Körlük-.José Saramago

@EratalaySevinc

Devrimi askere kaptırmayın!

@mustafaltioklar

Diktatör deviren diktatör teknokrat hükümet kurucaz dedi, başina ülkenin en yüksek hukuk makamini getirdi. Ilginç...

@MustafaSentop

Darbeyi reddeden, direnişe çağıran Mursi meşruiyeti savunuyor. Seçilmiş Mursi'ye karşı çıkanlar generalin atadığı hükümeti kabul edecek mi?

@erenerdemnet

Özellikle de "halkın haklı mücadelesini" askeri vesayetle gölgeleme çalışmalarına "halk cevap vermelidir." Tahrir'de kalmalıdır.

@koraycaliskan

Mısır ordusu ne zavallı. Onun peşine takılıp yobazlardan kurtulacağını sananlar daha da. Şeriatçı gericilik toprağa değil sandığa gömülür...

@mkirikkanat

Mısır'da olanlar Müslüman Kardeşler için sonun başlangıcıdır. Türkiye'deki Müslüman Kardeşler bu nedenle çılgına döndü.

@sinan_ogan

Eksik bile olsa Mısır'da seçimle gelen 1 hükumeti devirmek resmen darbedir. Mısır'da demokrasiyi yaşatmak lazım.

@zulalk

şeriat için çalıştığını açıkça ilan eden müslüman kardeşler adlı dinci siyasi örgüte karşı

@VildanYahni

Mısır'da yaşananlar üzücü! Askeri darbe demokrasilerde olmamalı ama inanılmaz bir halk isyanı bunu tetikledi! Hayırlı olsun!

@bir_vaveyla

dünyada ne çok oyuncak var, maşa var, hain var, beyinsiz var... yarabbi bu zevat yüzünden kahretme bizlere...

@tiramisucuu

#DirenMısır üçüncü dünya ülkelerinin biricik askerleri on on beş yılda bir halka zulmetmeyi sever halkın bir kısmı da darbeyi alkışlar pes!

borauludag

Demokrasinin Olduğu Yerde Asker Olmaz! Tank Olmaz! Asker Bir Yerde Olmalıdır, Oda Kışlasında "Darbeleri Desteklemek Hainliktir!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!