Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır'daki askeri darbeye Konya'datepki

KONYA'da bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri Mısır'da ordunun yönetime el koymasına protesto ederek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek verdi.

Mısır'daki askeri darbeye Konya'datepki

Sosyal medyada örgütlenerek Alaaddin Bulvarı'nda saat 23.30'da toplanan 50 kadar sivil toplum kuruluşu üyesii, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto etti. 'Mursi yıkılma Müslmanlar yanında, Mursi yıkılma Türkiye yanında' diye slogan attı. Grup adına açıklama yapan Mücahit Uludağ, Mısır'daki Müslümanlara destek vermek için bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi:

"Günlerdir takip ettiğimiz Mısır'daki olaylar bizi gerçekten üzmüştür. Demokratik seçimle yönetime gelen bir hareketin dış güçler tarafından yıkılmak istenmesi ve 1 yıldan beridir süre gelen Mısır'ın kendi iç sorunları bugün dünyadaki tüm müslümanları kapsayacak bir olaydır. Son olan olaylar Orta Doğudaki sıkıntılar ve Mısır'daki hadiseler bizi tedirgin etmektedir. Mursi'nin Cumhurbaşkanı olması ile beraber Mısır'ı karıştırmayı misyon edinen dış güçlerin meydanlara dökülmesi televizyonlarda ve medyada göründüğü kadar büyük bir olay değil. Bu medyatik olayların farklı gündeme getirilmesi, Mursi'nin yüzde 50 ile Cumhurbaşkanı olması, zor kullanarak Mursi ve taraftarları olan halkın mazlum duruma düşürülmesi bizi çok etkilemiştir. Şu anda Mısır'da yaşanan olaylara ve Cumhurbaşkanı Mursi'ye destek için bir aradayız. Biz mazlumdan tarafa olacağımızı sergilemek istiyoruz."

Grup basın açıklaması ardından dağıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!