Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mısır'da 100 binlerce kişi Mursi'ye destek için meydanlarda

Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin görevden uzaklaştırılmasının ardından ülkenin birçok yerinde Mursi'ye destek gösterileri devam ediyor.

Mısır'da 100 binlerce kişi Mursi'ye destek için meydanlarda

Mısır'da ordunun anayasayı askıya alarak, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi görevden uzaklaştırmasının ardından ülkenin bir çok yerinde Mursi'ye destek gösterilerinde bulunanların meydanlarda bekleyişi devam ediyor.

Kahire'de Nasır City'de bulunan Rabiat'ul Adeviyye Meydanı ve Kahire Üniversitesi'nin önünde binlerce kişi, askerler tarafından gözaltına alındıktan sonra ev hapsine tabi tutulan Cumhurbaşkanı Mursi'ye destek  veriyor.

Meydana gelenler ve ayrılanlar tutuklanma endişesinden dolayı alana topluca gelip, topluca ayrılıyorlar.

Kırsal kesimde de Mursi'ye destek veren göstericilerin meydanlardan ayrılmadıkları ifade ediliyor. Mursi'ye tam destek veren Marsa Matruh kentinde dün yaşanan saldırının ardından polis ve askerin sadece kamu binalarında konuşlandığı gözleniyor.

Bölgedeki Bedevi kabileleri daha önce yaptıkları açıklamada, Mursi'ye tam destek vereceklerini beyan etmişlerdi.

Kuzey Sina'nın merkez kenti El Ariş'te Mursi'ye destek verenlerin bugün büyük bir gösteri düzenleyecekleri bildirildi. Ariş'te de güvenlik güçlerinin sadece kamu binalarında oldukları kaydediliyor.

Beni Suef, Asvan,Asyut ve Luksor'da Mursi'yi destekleyen göstericilerin alanlarda bekleyişi sürüyor.

Öte yandan Tahrir Meydanı  ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı çevresinde uçan helikopterlerden askere destek veren göstericilere Mısır bayrakları atılıyor.

Mısır ordusu, süreçte kendini destekleyen göstericilere bir jest yaparak Tahrir Meydanı'nın üzerinden gösteri uçakları uçurdu. Uçaklar meydanın üzerinde hava gösterisi yaptı ve kalp şekli çizdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!