Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Miroslav Stoch'tan yardımseverlik örneği

FC Nitra kulübünün altyapısında yetişen Fenerbahçe'nin 23 yaşındaki oyuncusu Miroslav Stoch, doğup büyüdüğü şehri unutmadığını gösteren bir davranışa imza attı.

Miroslav Stoch'tan yardımseverlik örneği

 Fenerbahçe'nin Slovak yıldızı Miroslav Stoch, Nitra şehrindeki görme engelliler ve görme güçlüğü çekenler için hizmet veren bir sağlık kuruluşuna 6 bin euro tutarında bağış yaptı. Ülkemizde Ankaraspor ve Ankaragücü takımlarında bir dönem forma giyen 33 yaşındaki Stephen Senecky de Stoch gibi yardımda bulunmayı ihmal etmedi.

Yapılan yardımın çocukların erken yaşta yaşadığı görme bozukluklarının teşhisinde kullanılan bir sistem için kullanılacağı öğrenildi. Kurulum için gereken 6 bin euro'nun sigorta kurluşlarından tahsil edilememesi doktorları üzerken, Stephen Senecky'nin yönlendirmesi sonucunda Stoch'un da iştirak ettiği yardım hareketi, sağlık kuruluşunda çalışanları sevince boğdu.

Yaptıkları bağış sonrasında Stephen Senecky,"Paraya ihtiyaçları olduklarını öğrendiğimde bir an için bile duraksamadım. Miroslav ile de konuştum, o da katkı vermekten memnuniyet duyacağını belirtti. Benim de çocuklarım var, bu nedenle çocuklar için yapılacak her türlü yardım hareketinin sonuna kadar destekçisi olurum." dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!