Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MİNİKLER OYUN OYNAYARAK İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

Bursa'da özel okullardan sonra ilk kez bir devlet okulu, Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili Ana Bilim Dalı ile ortak hazırladığı "oynayarak öğreniyorum" projesi kapsamında ana sınıfında İngilizce eğitimine başladı.

MİNİKLER OYUN OYNAYARAK İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

Merkez Osmangazi ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bulunan Orhanbey İlköğretim Okulu'nda, Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili Eğitim Anabilim Dalı tarafından hazırlanan "oynayarak öğreniyorum" projesi başladı. Bursa'da ilk kez bir devlet okulunun ana sınıfı öğrencilerine yönelik hazırlanan proje kapsamında çocuklara Türkçe dışında başka dillerin de olduğunu kavratmak, farklı kültürlerin olduğunu öğretmek ve okul öncesinde yabancı dilleri sevdirmek hedefleniyor.
Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Atmanlıoğlu ve Mustafa Sevinç'inde katıldığı bir tören ile tanıtılan proje kapsamında; Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri Reyhan Yavuzkan, Feride Kırdar, Elif Nilay Özeroğlu ve Nelli Tundzher 34 ana sınıfı öğrencisine haftada 2 saat süreyle oyun oynayarak İngilizce eğitimi veriyor. Çocuklar, şarkıları, oyunları İngilizce olarak eğlenceli bir şekilde öğreniyor.
Orhanbey İlköğretim Okulu Proje Sorumlusu Müdür Yardımcısı Figen Şahin ve Anasınıfı Öğretmeni Berna Erdoğan, ilkokula başlamadan önce çocukların basit temel kavramları öğrenmelerinin onlara okul hayatında büyük kolaylıklar sağlayacağını söylediler. Okul Müdürü Ömer Sami Çilingir ise dar gelirli ailelerin çocuklarının okullarında öğrenim gördüğünü belirterek, "Çocukların bir çoğu yabancı dil ile 4. sınıfta tanışıyor. Biz de böyle bir uygulamayı başlattık, çalışmalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!