Minikler anaokulunun keyfini çıkarıyor

Özel Bursa Kültür Anaokulu'nun minik öğrencileri, Kültür'lü olmanın ve okula başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Minikler anaokulunun keyfini çıkarıyor

2011-2012 eğitim-öğretim yılında heyecanlı bir bekleyişin ardından anaokuluna başlayan Özel Bursa Kültür Anaokulu'nun sevimli öğrencileri, okula büyük bir sevinç ve heyecanla başladı. Aileler de, çocuklarının sağlıklı gelişimi için okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkında. Minik zihinlerin eğitim öğretim hayatına merhaba dedikleri ilk yer olan anaokulları, gelecekteki eğitimlerine de büyük oranda temel oluşturuyor.

Amaçlarının, çocuklara hazır bilgi aktarmak yerine, onları araştırmaya ve düşünmeye yönlendirmek, düşündüklerini rahat ifade edebilmelerini sağlamak, öğrenmeye ilgi uyandırmak ve onları keşfetmek olduğunu belirten Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, "Çocukların gözlerinden okunan sevinç ve heyecanı her yıl kendilerinin de hissettiğini belirterek ;  "Bizler bu eğitim yuvamızda, miniklerimizin var olan yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda kendini seven ve kendi ile barışık topluma faydalı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi. Özel Bursa Kültür Anaokulu'nda 100'e yakın öğrenciye eğitim verdiklerini söyleyen Karakoç, deneyimli, genç ve dinamik kadrolar oluşturarak minikleri hayata bilinçli bir şekilde şimdiden hazırladıklarının altını çizdi.

Toplum içinde yaşamanın öneminden yola çıkarak sorumluluk alma, aldığı sorumluluğu yerine getirebilme, yeri geldiğinde liderliği üstlenme gibi önemli ilkelerin çocuklara öğretildiğine değinen Orhan Karakoç "Başkalarının hakkına saygı duyma ve kendi haklarını koruma becerilerini kazandırmayı ilke edindik. Bizim işimiz sosyal ve kültürel aktivitelerle çocuklarımızı hayata hazırlamak ve başarılı, kendine güvenen, mutlu bir birey olmalarının yolunu açmaktır" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!