Minik Yasin için umutlar tükendi!

Konya'nın Akören ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce 6 yaşındayken evlerinin önünde oynadığı sırada kaybolan Yasin Şahin'i özel ekip de bulamadı.

Minik Yasin için umutlar tükendi!

Konya'nın Akören ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce 6 yaşındayken evlerinin önünde oynadığı sırada kaybolan Yasin Şahin için umutlar tükendi!

Konya'nın Akören ilçesine bağlı olan ama daha önce köy statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde yaşayan 38 yaşlarında olan Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 5 çocuğundan Yasin, 4 Nisan 2016 tarihinde Belkuyu Anaokulu'ndan döndükten sonra evlerinin önünde oynamaya başladı. Bir süre sonra oynadığı yerde görünmeyen çocuk için kayıp alarmı verildi.

Yasin'in bulunması için aynı gün jandarma, AFAD ve köylüler tarafından arama çalışması başlatıldı. Evin çevresi, su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar aranırken ağaç ve çalılık dipleri kontrol edildi. Çalışmalarda askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracı da kullanıldı. Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve aktığı Apa Gölü girişinde Mersin'den gelen dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arama yapıldı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Çalışmalar, kaymakamlık tarafından 24 günün ardından sonlandırıldı. Anne ve baba çocuklarının bulunması için ATV'nin kayıp arama programı olan Müge Anlı 'ya bile çıktı ama bir ize rastlanamadı.

Son umut olarak İçişleri Bakanlığı'nca kayıp çocukların bulunması için Ankara'dan görevlendirilen polis ve askerlerden oluşan özel ekip, Konya'ya gelerek, çalışmaya başladı. Kapatılan kayıp dosyasını yeniden açan özel ekip, emniyet ve jandarma yetkilileriyle görüşerek, daha önce yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı, aile ve mahalleli ile de görüştü.

Oğlunun 878 gündür kayıp olduğunu belirten baba Yavuz Şahin özel ekibin araştırması üzerine açıklama yaptı ve "İçişleri Bakanı'mızın talimatı ile görevlendirilen özel ekip, bir süre mahalleye gelip, bizlerle görüştü. Bizden olayla ilgili bilgi aldılar. Daha sonra mahalleli ile görüştüler; ancak onlar da bir sonuç elde edemedi. Oğlumuzdan halen bir haber yok" dedi.

878 gündür kayıp olan küçük Yasin için umutlar tükendi...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!