MİNİK RAHMAN'IN DRAMI

İzmir'in Karşıyaka semtinde yaşayan Balcı ailesi iki yıl öncesine kadar normal bir hayat yaşıyordu. Mutlu bir aileleri olan Balcı ailesi, 10 yaşında ki oğulları Rahman'ın bir gün aniden fenalaşmasıyla adeta kabusa dönüşen hayatlarını anlattı.

MİNİK RAHMAN'IN DRAMI

Bir gün oğullarının aniden ateşlendiğini ve doktora gittiklerini anlatan anne Zarema Balcı, "Normal bir durum sandık. Aniden ateşlendi ama buralara kadar geleceğimizi hiç düşünmemiştik. 2 yıl boyunca çok zor günler geçirdik" diye konuştu. Oğulları Rahman'ın gözlerinin önünde eridiğini söyleyen anne Zarema Balcı, "2009 9 Temmuz günü oğlumuzu Tepecik Onkoloji servisine yatırmak zorunda kaldık. Sonra hastaneden ayrıldık fakat tekrar durumunun ağırlaşması üzerine tekrar hastaneye yatırdık. Burada artık hastalığı vücuduna tamamen yayıldığı için ağır tedaviler gördü. 2 sene boyunca hayatımız tamamen değişti. Bir çok yere müracaat ettik fakat kapıların hepsi yüzümüze kapandı" dedi. Özel bir hastanede hemşirelik yaptığını belirten anne, oğlunun hastalığından sonra mecburen işi bıraktığını ve hastane ev arasında mekik dokuyarak oğlunun sağlığına kavuşması için mücadele ettiğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde bir haber okuduklarını ve kendilerine bir umut ışığı doğduğunu belirten Anne Zarema Rahman, "Almanya'da bir hastanede kanser tedavisinin yeni bulunan bir panzehirle neredeyse tamamen iyileşebildiğini öğrendik. Hayat aşısı denilen tedavi için Türkiye'den de bir hastanın orada tedavi olduğu ve durumunun iyiye gittiğini duyduk. Fakat yapılan tedavinin fiyatları 4500 Euro ile 6000 Euro arasında değişiyor ve bu fiyat sadece tek seanslık. Öğrendiğimize göre hastanın ve hastalığın durumuna göre yapılan tedavi 10 seansa kadar yükseliyor. Fakat bizim gücümüz buna yetmeyecek kadar kötü. 2 yıllık süreç içerisinde neyimiz varsa satıp tedavi için harcadık" diye konuştu. Çok zor durumda olduğunu ve oğlunu kaybetmek istemediğini belirten acılı anne, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a seslenerek, "Başbakanımıza yalvarıyorum. Emine hanımına yalvarıyorum. Ne olursunuz bize yardım edin. Oğlumu kaybetmek istemiyorum. Başbakanımız sizinde çocuklarınız var. Lütfen bizlere yardımcı olun. Oğlumun ölmesine izin vermeyin" dedi. Konuşurken göz yaşlarına hakim olamayan anne Zarema Balcı, "Hastanede ki doktorlar oğluma 6 ay ömür biçtiler. Ben oğlum olmadan yaşayamam" diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Rahman'ın babası Cüneyt Balcı eşinin yanında güçlü durmaya çalışırken, yaşadıkları acının son derece derin olduğunu sözlerine ekledi. Baba Cüneyt Balcı, "Bir gün aniden gelen bu hastalığın bizi buralara getireceğini hiç düşünmemiştik" diye konuştu. Hastalığın 2 sene boyunca kendilerini oldukça yıprattığını belirten Baba Balcı, "4 tane arabamı sattım. Oto tamiri işinde çalışıyordum. Dükkanımı sattım. Tanıdıklarımdan borç aldım. Gene de oğlumun iyileşmesini sağlayamadım. Para pul gözümde yok oğlum iyileşse hiç bir şey istemem" dedi. Cüneyt Balcı babasının torunu Rahman'ı çok sevdiğini ve hastalığından sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini ve yaşadıkları bu duruma daha fazla dayanamadığını belirtti. Maddi yönden tamamen çöktüklerini belirten Baba Balcı, "İstediğimiz oğlumuzun bir an önce iyileşmesi ve Almanya'ya götürüp tedavi ettirmek" dedi. Devletten ve duyarlı vatandaşlardan yardım beklediklerini belirten Baba Balcı, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızdan destek istiyorum. Bu çocukta bu devletin çocuğudur. Ne olur desteklerini bizden esirgemesinler" dedi.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!