Minik Furkan karanlık dünyasını aydınlatacak yardım elini bekliyor

Zonguldak'ta, iris ve lens gelişimi bozukluğunun yanı sıra göz tansiyonu bulunan 5 yaşındaki Furkan'ı maddi imkansızlıklar nedeniyle kök hücre nakli ameliyatı yaptıramayan ailesi maddi desteğe ihtiyaç duyuyor.

Minik Furkan karanlık dünyasını aydınlatacak yardım elini bekliyor

Zonguldak'ta, iris ve lens gelişimi bozukluğunun yanı sıra göz tansiyonunedeniyle görme yeteneklerini kaybeden 5 yaşındaki Furkan Deniz Çoban, kök hücre nakli için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Maden işçisi olarak çalışan Recai (32) ile ev kadını Selma Çoban (33) çiftinin tek çocukları olan Furkan Deniz Çoban'a, iris ve lens gelişimi bozukluğunun yanı sıra göz tansiyonu teşhisi konuldu.

İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde muayene edilen Furkan'ın görme yeteneklerinin iris ve lens gelişimi bozukluğunun yanı sıra göz tansiyonuna bağlı olarak kaybolduğu söylendi.

"Tedavisi yapılmazsa gören ışığı kapanacak"

İstanbul'da çeşitli tedaviler yapılan ve çok az da olsa görme yetisini kazanan Furkan, kök hücre nakliyle karanlık dünyasının aydınlanacağı günü bekliyor.

Baba Recai Çoban, yaptığı açıklamada, maden ocağında çalıştığını ve oğlunun doğumunun ardından gözlerinin kapalı olduğunu fark ettiklerini söyledi.

Çocuğunun durumunu öğrenmelerinin ardından çeşitli hastanelere gittiklerini anlatan Çoban, "Oğlumu tedavi yaptırarak belli bir seviyede gözlerini açtırabildik. Tedavisi için İstanbul'a gittik. Bize burada kornea nakli yapıldı ancak o da olmadı. Geçen yıl tekrar doktoruna gittiğimizde bize, 'kök hücre nakli' yapılması gerektiğini söyledi. Yaklaşık 2 ay önce de yine İstanbul'da özel bir doktora gittik. O da bize, 'Samsun'da bir arkadaşının olduğunu' söyledi ancak kendisine ulaşamadığı için de geri dönüş yapılmadı. Oğlum da göz tansiyonu var, o da sinirlerine zarar veriyor. Eğer kısa zamanda kök hücre nakli olmazsa gören gözleri de görmeyecek ve ışığı kapanacak. Kök hücre naklinin ardından gözlerinin açılması için kornea nakli yapılacak." diye konuştu. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!